Właściwe usytuowanie domu na działce

Działka budowlana - jak wybrać?

Wiadomo że budowa domu jest zazwyczaj inwestycją naszego życia. Realizując go trzeba szczegółowo zaplanować i dopilnować wszystkie najdrobniejsze szczegóły aby mieszkanie w nim spełniało oczekiwania. Pierwszym krokiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to usytuowanie domu na działce, której będzie stawiany.

Ważne strony świata

Ważnym elementem tutaj jest lokalizacja samej działki – jest ona uzależniona od preferencji i możliwości finansowych inwestora. Jednak poza samym umiejscowieniem ważne jest usytuowanie – czyli wybór kierunku w którym będą skierowane poszczególne pomieszczenia. Oczywistym jest, że nikt nie chce duchoty w sypialni przed zaśnięciem czy zaciemnionego ponurego salonu.

Najlepiej tak rozplanować sypialnie aby była ona skierowana w kierunku wschodnim – poranne promienie wschodzącego słońca pomogą przebudzić się o poranku. Dzięki takiej orientacji wieczorem nie powinna być ona zbyt nagrzana od zachodzącego słońca co na pewno wpłynie pozytywnie na komfort spania.

Inaczej ma się kwestia z salonem – tam często spędzamy popołudnia po pracy. Ekspozycja zachodnia lub południowo zachodnia uczyni to pomieszczenia słonecznym do późnych godzin popołudniowych.

Pomieszczenia magazynowe i inne, w których sporadycznie przebywamy powinny być zlokalizowane od północy.

Lokalizacja drogi dojazdowej

Druga istotna kwestia to usytuowanie względem ulicy. Ważne aby pomieszczenia sypialne nie miały ekspozycji okiennej na ruchliwą drogą. Najlepiej gdy zlokalizowana jest on po północnej stronie domu.

Artykuł przygotowany przez wagaciezka.biz – portal budowlany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.