Zalety auta kompaktowego

Nie każdy musi inwestować w duże auto rodzinne. Trzyosobowa rodzina nie potrzebuje wielkiego vana czy suva aby czuć się dobrze w swoim samochodzie. Jednak kto jeszcze kupuje auta bez większego bagażnika i czy jest to opłacalne?

Po co młodym małżeństwom wielkie auta?

Czy mieszkając tylko z partnerem czy partnerką trzeba mieć wielkie auto? Mały miejski samochodzik idealnie nadaje się dla młodych par czy małżeństw. W końcu jadąc samemu na wakacje bez problemu zmieszczą się w trzystu litrowy bagażnik. Dodatkowo mieszkając w mieście małe auto omija problem szukania miejsca do parkowania, bo zwykle takie samochody mieszczą się nawet w najmniejsze dziury. Jednak gdy na wakacje wybieramy się ze znajomymi to lepszym rozwiązaniem może być np. nowy hatchback mazda 3 bo nie jest to typowe, małe, miejskie auto a pełnowartościowy samochód z o wiele większym bagażnikiem i przestrzenią wewnątrz. Wtedy na wakacje można wziąć i psa, i znajomych. A w razie gdyby bagażnik nadal był zbyt mały to zainwestowanie w bagażnik dachowy może się opłacić. I to nawet przy zmianie samochodu na inny model.

Mała rodzina i wielki van to pomyłka

Zakładając rodzinę i posiadając pierwsze dziecko nikt nie skupia się na wielkim samochodzie. Raczej mniejsze, bardziej zwrotne auto jest czymś na co się zwraca uwagę. Nie tylko ze względów praktycznych i brak presji na zmianę samochodu w trakcie ciąży czy zaraz po niej. Innymi argumentami za pozostaniem przy hatchbacku czy sedanie to też mniejsze rachunki na stacjach benzynowych i mniejsze koszty utrzymania. W końcu ubezpieczenie przy większych autach typu van jest większe niż jakiegokolwiek sedana. Nie zapominając o tym, że najpopularniejsze vany produkowane w Stanach Zjednoczonych mają spalanie na poziomie 15 litrów w mieście. Drogie części i mała ilość znających się na tego typu samochodach dodatkowo przemawia za autami kompaktowymi. A w końcu w hatchbacku spokojnie zmieszczą się wakacyjne bagaże i to takie na co najmniej 2 tygodniowy wyjazd.

Jak widać auta średnich gabarytów mają wiele zalet i to bez względu na liczebność naszej rodziny. Bagażnik i przestronność wnętrza może być porównywalna z niektórymi modelami suvów czy vanów. A posiadają one mniejsze spalanie i koszty utrzymania niż auta o większych gabarytach. Czemu więc szukać wielkich samochodów skoro generują one więcej problemów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.