Zapomniane i fajne ćwiczenia gimnastyczne

Wiosna przed nami. Nieśmiało, ale coraz częściej słońce przebija się przez chmury. To najlepszy znak na to, że ciężkie, zimowe płaszcze czas schować głęboko do szafy razem z szalikiem i czapką, a z dna szuflad wygrzebać kolorowe sukienki i balerinki. Przyda się jeszcze troszkę zadbać o kondycję, żeby w letnich ciuszkach zaprezentować się co najmniej,  jak Anja Rubik na wybiegu.

Siłownia, bieganie, basen… tak, to jest to, co lubimy na wiosnę najbardziej! Rozciągnąć zastane, skurczone mięśnie, wyrzeźbić brzuszek, rozluźnić ciało i nabrać energii i pewności siebie. Tak jak rozliczanie PIT przez Internet – okazuje się szybkie i bezbolesne, tak samo praca nad formą nie jest wcale taka straszna jak może się wydawać. Wystarczy trochę chęci, zapału i wiary we własne możliwości, żeby zafundować sobie metamorfozę na wiosnę. Całkiem możliwe też, że wiele z Was odkryje w ten sposób nowe hobby. Przypomnijmy sobie – jakie są proste, a często pomijane sposoby na dobrą figurę?

Hula Hoop

Pamiętasz jeszcze te kolorowe kółka z dzieciństwa? A wiesz, że mogą Ci się bardzo przydać jako narzędzie do rzeźbienia sylwetki? Należy tylko zadbać o to, by były wystarczająco ciężkie – w tym celu, tanie, plastykowe koło, należy przeciąć i dociążyć – na przykład wypełniając ryżem. Zalepić z powrotem – i gotowe! Puść sobie muzykę i zakręć kołem po 20 minut dziennie, a efekty zauważysz już wkrótce.

Skakanka

Nie wszyscy z nas mieszkają w pobliżu rozległych zielonych terenów, na których jogging jest przyjemnością. Całkiem zrozumiałeskakanka jest więc, że nie chce nam się biegać po szarych blokowiskach czy tłocznych, zadymionych centrach miast. Tu rewelacyjnie sprawdza się stara, dobra skakanka – poskacz sobie w mieszkaniu codziennie przez kwadrans. Zgubisz parę kilo i zyskasz więcej dobrego humoru.

Guma

To opcja na zwariowany wieczór z koleżankami. Gra w gumę była w latach 90` jedną z najpopularniejszych zabaw dziewczynek w podstawówce. Wymagała sporo wysiłku, podobnie jak jogging, ale też niezłej precyzji. Spotkajcie się najlepiej we trzy i spróbujcie wykonać podobne figury, jak na tym filmie:

youtube.com/watch?v=3sv3JsO3N8A

 

Szkoda czasu na marudzenie! Czas zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się znowu dobrze we własnej skórze. Można się przy tym nieźle bawić!