Zastosowanie pulweryzatorów

zastosowanie-pulweryzatorow
Firmy zajmujące się przetwarzaniem tworzyw sztucznych mają w swoich fabrykach wiele różnych maszyn, które są niezbędne do wykonywania procesów związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Są wśród nich pulweryzatory, o których działaniu i zastosowaniu piszemy poniżej.

Czym jest pulweryzacja i gdzie znajduje zastosowanie?

Pulweryzacją nazywamy sproszkowanie tworzyw sztucznych. Prowadzi ono do uzyskania drobnego proszku – według definicji jest to materiał rozdrobniony poniżej 1 mm – mającego odpowiednie właściwości, wśród których znajdują się: sypkość, wielkość ziaren czy gęstość nasypowa, w zależności od dalszego wykorzystania. Proszek z tworzyw sztucznych znajduje zastosowanie w różnych branżach: termoformowaniu rotacyjnym, ekstruzji, powlekaniu fluidyzacyjnym, uszlachetnianiu wyrobów tekstylnych lub nanoszeniu natryskowych powłok. Może służyć do ucierania profili, rur, arkuszy, ścinków, folii oraz opakowań z przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego.

Proces pulweryzacji

Aby przeprowadzić proces pulweryzacji, należy użyć do tego specjalnych maszyn – pulweryzatorów. Są to dużej prędkości kompaktowe i precyzyjne młyny do przetwarzania średnio twardych, odpornych na uderzenia i kruchych materiałów, które są przepuszczane przez środek pionowo zamontowanego dysku mielącego zamontowanego razem z identycznym dyskiem szybkoobrotowym. Siła odśrodkowa przemieszcza materiał wewnątrz młynka, natomiast uzyskany proszek odbierany jest przez cyklon.

Gdzie można zaopatrzyć się w pulweryzatory?

Dostarczaniem maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, takich jak m.in. pulweryzatory, młynki, mieszalniki, wytłaczarki, piły, stoły kalibrujące oraz granulatory do cięcia nitek zajmuje się firma Pol-Service Majcher Jacek. Wysoka jakość oferowanych produktów, profesjonalna obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna, a także wykwalifikowani pracownicy techniczni sprawiają, że przedsiębiorstwo od lat cieszy się zaufaniem klientów.