Zastosowanie wypełniaczy – fillerów

Piękna, gładka cera to marzenie niejednej kobiety. Zresztą – nie tylko pań – w dzisiejszych czasach również panowie chcą bez względu na wiek atrakcyjnie się prezentować. Dzięki nowoczesnym technikom nie trzeba przeprowadzać operacji, aby zachować młody wygląd twarzy. Wystarczy zastosować specjalne wypełniacze, tzw. fillery.

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze – fillery to specjalistyczne preparaty służące do wypełniania zmarszczek. Są to wypełniacze czasowe, co oznacza, że nie dają długotrwałych efektów. Są one jednak długotrwałe, dlatego przez długi czasem można cieszyć się efektem korekcyjnym. Najczęściej wypełniacze przygotowane są na bazie kwasu hialuronowego. To naturalny budulec skóry, z tego powodu doskonale się przyswaja i nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Permanentny efekt gwarantują poliakrylamidy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podskórnym wstrzyknięciu wypełniaczy – komentuje nasz rozmówca z Kliniki dr Chęciński & dr Zoń. O dokładnej ilości preparatu, jaka zostanie wstrzyknięta, decyduje lekarz. Wszystko zależy od efektu korekcyjnego, jaki pacjent chce uzyskać, co omawiane jest podczas wizyty wstępnej. Po zabiegu nakładany jest opatrunek chłodzący, który zapobiega powstawaniu efektów ubocznych. Dzięki zabiegowi skóra jest wygładzona, a zmarszczki zostają wypełnione. Ponadto, wypełniacze pozwalają także na wymodelowanie kształtu ust, policzków czy brody.

Zalecenia po przeprowadzeniu zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu w klinice medycyny estetycznej należy pamiętać, aby nie przeforsowywać organizmu. Chociaż nie jest to inwazyjna operacja, trzeba poczekać ze wszelkim wysiłkiem, a tym bardziej z ćwiczeniami i noszeniem ciężkich przymiotów, aż wszelkie obrzęki ustąpią. Jeśli jest to wskazane, należy też stawić się na wizyty kontrolne. Nie w każdym przypadku będzie to konieczne, ale kiedy jest to uzasadnione, powinniśmy się pojawić w określonym przez lekarza terminie w klinice.