Akcesoria przydatne podczas wycieczki

Akcesoria przydatne podczas wycieczki rowerowej

 

Sezon rowerowy trwa już w najlepsze, więc pora wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i wyruszyć w podróż i rozpoznać nowe szlaki bądź utrzymać przy życiu pozostałe.

 

Bidony

 

Bez bidonu w ogóle nie ma co wyruszać, szczególnie jeśli nasz plan nie kończy się na podróży dookoła domu. Oczywiste jest, że jeśli mamy ochotę na dłuższy wypad, musimy zabrać odpowiednią ilość wody. Trzymanie dwu litrowej butelki w dłoni raczej nie będzie najlepszym pomysłem, dlatego zaopatrzmy się w bidon, dzięki któremu zarówno podczas jazdy, jak i w czasie przystanku, będziemy mogli napić się wody. Opcja korzystania z niego podczas jazdy jest bardzo wygodna, wystarczy przytroczyć go do naszego roweru i nie będziemy musieli specjalnie stawać bądź zatrzymywać wycieczki, jeśli jedziemy w grupie po to tylko, by móc się napić.

 

Dzwonek rowerowy

 

Wydaje się, że jest zbędny, ale niejednemu pieszemu uratował życie. Dzięki niemu możemy także zwrócić uwagę koledze bądź innej osobie, która słysząc dźwięk dzwonka, odwróci się automatycznie w naszą stronę, przez co nie będziemy musieli zdzierać gardła. Nie zapominajmy także, że dzwonek może pełnić pewną funkcję estetyczną, a w czasie gdy nudzi nam się samotna podróż, możemy nim pobrzękiwać dodając sobie odrobinę rozrywki.

To tylko 2 akcesoria rowerowe, ale jakże konieczne, by nasza jazda przebiegała bezpiecznie i zdrowo.