Narzędzia, powinny być w każdym mieszkaniu

Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu

Nie każdy jest majsterkowiczem, ale wiemy, że w każdym mieszkaniu powinien znajdować się podstawowy zestaw narzędzi, które przydadzą się w razie awarii lub chęci powieszenia obrazka na ścianie. Jeśli jesteśmy zupełnymi laikami w temacie narzędzi najwygodniej będzie kupić gotowy zestaw narzędziowy.

Żeby przybić obrazek do ściany

Wystarczy zwykły młotek, ale osoby, które mieszkają w blokach z płyty żelbetonowej wiedzą, że bez wiertarki z udarem się nie obędzie. Warto zatem mieć młotek i wiertarkę, a co za tym idzie to obcęgi, bo czasami zamiast wbijać gwoździa w ścianę chcemy go wyciągnąć ze ściany. Jeszcze, aby wisiało prosto przydałaby się poziomica.

Przykręcić i odkręcić

Śrubokręty to kolejne przydatne narzędzie o wielorakim zastosowaniu niekoniecznie do przykręcania śrubek. Obecnie na rynku można kupić komplety, które zawierają śrubokręt z wymiennymi końcówkami, dzięki czemu mamy zarówno śrubokręty płaskie jak i krzyżakowe w różnych rozmiarach w jednym.

Klucze

Nie wolno marnować wody, należy dbać o uszczelki w kranach. Wymiana takiej uszczelki nie jest wielką filozofią, wystarczy poszukać instrukcji w Internecie. Tutaj przydadzą nam się klucze typu „żaba” lub francuski. Oprócz tego warto mieć komplet kluczy nasadowych, aby odkręcić śrubę lub imbusów, aby przykładowo poregulować mechanizm w oknie.

Miejsce na narzędzia

Narzędzia powinny mieć swoje jedno miejsce w mieszkaniu. Nie zawsze mamy osobne pomieszczenie na zorganizowanie warsztatu, wtedy wystarczy jakoś fajnie zagospodarować większą szafkę.