Ćwiczysz w domu? Sięgnij po stepper!

Gdy na naszym brzuchu pojawiają się nowe fałdki tłuszczu, a pośladki oraz okolice ud ozdabia cellulit, warto zastanowić się nad regularnymi ćwiczeniami. Łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać, zwłaszcza gdy na głowie mamy dwójkę dzieci, pracę oraz całe gospodarstwo domowe. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprzęt przeznaczony do użytku domowego. Tutaj idealnym rozwiązaniem może okazać się stepper!

Stepper – przyrząd dla każdej kobiety!

Stepper jest małym i sprytnym urządzeniem, którego niewielkie gabaryty idealnie sprawdzają się w małym mieszkaniu. Stepper składa się z dwóch miejsc: na stopę – w postaci pedałów i na oparcie korpusu. Stepper pozwala na osiągniecie takich samych efektów, jak w przypadku chodzenia lub biegania po schodach. Podczas ćwiczeń angażujemy mięsnie całych nóg oraz pośladków. Regularne ćwiczenia pozwalają na spalenie tkanki tłuszczowej z tzw. boczków oraz na ogólne poprawienie wyglądu naszej talii. Systematyczność się opłaca, sumiennie wykonywany zestaw ćwiczeń redukuje cellulit, którego nie akceptuje żadna kobieta.

Zalety steppera

Przede wszystkim jest tani i poręczny, po skończonych ćwiczeniach możemy schować go pod łóżko i cieszyć się wolną przestrzenią. Cena to kolejny atut, najtańsze urządzenia dostępne są już w cenie nieprzekraczającej 150 zł. Oczywiście za bardziej zaawansowany sprzęt przyjdzie już zapłacić więcej, gdyż bardzo często wyposażony jest w licznik spalania kalorii. Warto pamiętać, że 20-minutowy trening 3 razy w tygodniu pozwala uzyskać zgrabne uda, jędrniejszą skórę i pośladki, a także zwalcza cellulit i poprawia naszą kondycję. Zobacz więcej.