Czy klawiatura powróci?

Smartfony to trend, który jest aktualnie na technologicznym topie. Każdy producent telefonów korzysta z wyświetlaczy dotykowych, nie dając zbytniego wyboru konsumentowi. Konsumenci mają możliwość jedynie wybrać markę, rodzaj, wielkość telefonu oraz dodatki.

Coraz ciężej jest wybrać coś unikatowego i oryginalnego. Zdecydowana ilość telefonów jest praktycznie identyczna i rozróżnia się je jedynie po logo producentów. Dawniej na rynku był zdecydowanie większy wybór. Obecnie wszystkie modele są do siebie bardzo podobne. Dobrym rozwiązaniem byłby jednak powrót do klasycznego wyglądu – telefonu z klawiaturą.

Ewidentnie byłby to krok w kierunku posiadaczy telefonów jeszcze starszych z klasyczną klawiaturą, chcących wymienić swój model na coś nowszego, lecz także z klawiaturą. A przecież, klawiatura jest w zdecydowanym stopniu ułatwieniem. Nie tylko ze względu na starszych ludzi – to oni przeważnie mają problemy z opanowaniem nowoczesnych telefonów. Dzięki klawiaturze mają pewność, że wykręcą numer, który faktycznie chcieli wybrać. Klawiatura numeryczna łączona jest także z popularnymi ekranami dotykowymi. Dzięki temu mamy możliwość połączenia klasycznej klawiatury typu WSAD razem z ekranem dotykowym – połączony jest wygląd klasyczny z nowoczesnym.

Ciekawie by się stało, gdyby producenci telefonów powrócili do klasyki telefonów komórkowych – telefonów wyposażonych w klawiaturę, a nie tylko ekran dotykowy. Być może już niedługo zapanuje taki trend. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy tutaj.