Poznaj triki fotograficzne

Na rynku fotograficznym obecnych jest mnóstwo specjalistów, jednak tylko Ci najlepsi, którzy w swojej pracy wykorzystują triki fotograficzne mają szanse na lepsze zlecenia.

Samo bowiem posiadanie aparatu cyfrowego nie oznacza, że człowiek jest dobrym fotografem. Jeżeli fotografowanie sprawia Ci przyjemność, a znasz już wszystkie, albo prawie wszystkie podstawowe metody fotografii, to warto nieco zgłębić się w temat. Wbrew pozorom triki fotograficzne to również nazwa odnosząca się do prawidłowego korzystania z trybów tematycznych, manualnych, umiejętności odpowiedniego oświetlenia zdjęcia czy też jego odpowiedniego obrobienia w programie graficznym.

Dobry fotograf potrafi wykorzystać okazję, która akurat się trafia. Często niepozorna sytuacja może okazać się najlepszym tłem do cudownych zdjęć. Ponadto istotne jest wykorzystanie naturalnych możliwości otoczenia – ustawienie aparatu pod odpowiednim kątem czy wykorzystanie ekranu odbijającego potrafią ze zwykłego zdjęcia uczynić prawdziwe cudo. Ponadto odpowiednie ustawienie, na przykład modeli, to podstawowy trik, dzięki któremu można uzyskać wspaniały efekt.

W momencie, kiedy interesujemy się fotografią i wiążemy z tym swoją przyszłość, to warto metodą prób i błędów wykonywać zdjęcia, wprowadzać nowe metody – nawet jeżeli są one kontrowersyjne. Warto być również na bieżąco z nowościami programów graficznych. Należy ćwiczyć i szkolić się, stale – praktycznie przez cały swój okres kariery fotograficznej, ponieważ stale pojawiają się nowe metody i triki, które mogą się przydać. Więcej tutaj.