Deweloperzy budują na potęgę

developerzy-budujaWydawałoby się, że rynek mieszkaniowy największy rozwój ma już za sobą i sytuacja zacznie się uspokajać – nic bardziej mylnego. Deweloperzy nie zwalniają tempa i ciągle realizują całkiem nowe inwestycje mieszkaniowe. Najważniejszym miastem na ich budowlanej mapie zdaje się być Warszawa, gdyż jest to jedno z tych miast, w którym nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem mieszkania dla siebie.

Ubiegły rok był bardzo obfity dla deweloperów, gdyż sprzedali znacznie więcej mieszkań niż w roku 2014. Obecnie prognozuje się wzrost kosztów kredytów mieszkaniowych, lecz w żaden sposób nie odstrasza to deweloperów przed realizacją kolejnych inwestycji. Osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie na kredyt muszą się liczyć z podwyższonym wkładem własnym, jaki wynosi 15%. Jest to stosunkowo duża ilość pieniędzy, która może wielu osobom zablokować drogę do własnego mieszkania. Nie odstrasza to jednak deweloperów, którzy nadal budują. Zapewne pokładają wiele nadziei w programie „Mieszkanie dla Młodych”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskiej młodzieży – mogą z niego skorzystać osoby do 35. roku życia.

Liczba nowych inwestycji może być również dobra w skutkach dla kupujących, gdyż przełoży się na obniżenie cen samych mieszkań. Coraz większa konkurencja na rynku mieszkaniowym zmusi deweloperów do oferowania bardziej atrakcyjnych cen za swoje mieszkania. Oczywiście taka sytuacja nie będzie dotyczyła wszystkich mieszkań, a zwłaszcza tych, które są umiejscowione na prestiżowych osiedlach. Mieszkanie na Bielanach raczej nie będzie tańsze, co nie zmienia faktu, że nadal są bardzo rozchwytywane na rynku mieszkaniowym. Co więcej, mieszkanie Bielany bardzo chętnie nam zaoferują i już wiele osób przekonało się o cudownej lokalizacji tej warszawskiej dzielnicy. Wszystko wskazuje na to, że najlepszy czas na kupno mieszkania w tym roku jest właśnie teraz, więc lepiej nie zwlekać. Kto wie, co przyniesie nam nowy rok, który i tak już obfituje w wiele mniej lub bardziej spektakularnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.