Farbowanie włosów, czyli czas na zmiany

Jesteś osobą, która bardzo chciałaby zobaczyć na swojej głowie jakiś szalony kolor, ale jednocześnie bardzo obawia się zniszczenia swoich włosów? Jeśli tak, zachęcamy do przeczytania artykułu na temat kolorowych kred do farbowania włosów – piękny efekt na zdrowych włosach.

Na rynkach światowych rekordy popularności biją kredy do włosów przeróżnych marek. Najczęściej można spotkać kolory różowe, fioletowe, niebieskie oraz zielone. Kredy zapakowane są
w plastikowe pudełeczka i wyglądają jak standardowe, prasowane cienie do powiek. W środku każdego opakowania znajduje się gąbeczka służąca do aplikacji.

Kredę nakłada się w bardzo prosty sposób – na otwarte opakowanie nakłada się włos, następnie zamyka pudełeczko i przeciera włosy w górę i w dół. Cały zabieg jest bezbolesny, zwłaszcza jeśli aplikacja będzie następowała bez użycia gąbeczki. Oczywiście poprawne wykonanie „farbowania” jest procesem, którego każdy konsument musi się nauczyć – za pierwszym razem może dojść do wyrwania pojedynczych włosków.

Pigmentacja kolorów jest bardzo dobra, natomiast jedynie na jasnych włosach (co jest oczywiste). Jeśli chcemy, aby kolor na włosach wytrzymał do następnego mycia, koniecznie należy spryskać kolorowe włosy lakierem do włosów i zabezpieczyć przed wycieraniem się kolorów.
W niektórych przypadkach resztki pigmentu widoczne są nawet po pierwszym myciu – wszystko zależy od porowatości włosów oraz marki kosmetyku, który zostanie zastosowany.

Powyższe rozwiązanie jest idealne dla osób, które chciałaby zaszaleć ze swoimi włosami, ale obawiają się trwałych zmian. Zobacz więcej.