Jak radzić sobie z bólem gardła?

Bolące gardło to nic przyjemnego. Jeżeli zaczyna się pieczenie, drapanie, trudności z przełykaniem, w takim przypadku warto zacząć działać. W jaki sposób możemy szybko pozbyć się tym objawów?

Przede wszystkim za ból gardła odpowiadają infekcje wirusowe, które wywoływane są przez wirusy przeziębieni czy grypy. Jesteśmy na nie narażeni głównie w okresach przejściowych, gdy spada nasza odporność. To dość powszechny problem, który nieraz dotyka nas kilka razy w ciągu roku. Za mniejszą część infekcji odpowiedzialne są bakterie, głównie paciorkowce, które dają najczęściej bardziej intensywne objawy niż przy zwykłym przeziębieniu czy grypie.

Nie tylko przeziębienia i grypa

Warto też wspomnieć o tym, że ból gardła może być spowodowany przez wiele innych chorób, na przykład takich jak ospa wietrzna, odra, płonica. Na bolące gardło narażeni są też palacze papierosów, osoby, które pracują w zanieczyszczonym środowisku.

Naturalne metody leczenia bólu gardła

Jeżeli chcemy sięgnąć do apteczki matki natury, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie zioła oraz syropy. Na boląc gardło rekomendowane są ziołowe płukanki, na przykład z szałwii, możemy też wspomagać się ciepłą herbatą z sokiem z malin lub z miodem i z cytryną. Ponadto możemy płukać gardło roztworem przygotowanym ze zwykłej soli.

Co sprawdzi się z apteki?

Jeżeli jednak potrzebujemy działania natychmiastowego, najlepiej udać się do apteki, gdzie będziemy mogli zakupić skuteczne środki na ból gardła, które zmniejszą dolegliwości i pozwolą na szybsze powrócenie do zdrowia. Nawet po jednokrotnym zastosowaniu możemy odczuć ulgę.

Skutecznym sposobem na wyleczenie bolącego gardła są preparaty zawierające benzydaminę, która zmniejsza obrzęki, działa przeciwzapalnie, przeciwmolowo oraz antyseptycznie. Jest ona dostępna jest między innymi w leku Tantum Verde (Tantumverde.pl), który oferowany jest w formie pastylek do ssania, płukanek do gardła oraz sprayów.

Więcej informacji o leku znaleźć można na stronie: Tantumverde.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.