Kiedy stosujemy implanty zębowe?

Po bardzo modne w ostatnich latach implanty zębowe sięgamy najczęściej w poszukiwaniu sposobu na zastąpienie  brakującego korzenia zęba, a następnie jego dobudowę. Warto sięgnąć po tę bardzo dziś popularną i lubianą technikę, ponieważ daje ona trwałe i solidne efekty!

Z czego robi się implanty zębowe?

Implanty, zgodnie z najnowszymi odkryciami stomatologii specjalistycznej, produkowane są dziś z bardzo solidnego z tytanu. To ciekawe, bo w technologii znanej naszym dziadkom, ale i rodzicom, wytwarzano je też z porządnego, ale nie tak wytrzymałego jak tytan, cyrkonu.

Dziś, chociaż cyrkon nadal pojawia się w niektórych gabinetach, to jednak tytanowe implanty zębowe stosuje się znacznie częściej. To zaleta ich wytrzymałości.

Implanty zębowe formuje się do postaci dobrze nam znanego walca lub równie często delikatnie ściętego stożka, z rzadka mogą też one przyjmować postać klinu.

Implanty są także stosowane jako sprawdzone i porządne elementy stabilizujące protezę.

Samo wstawienie implantu poprzedzają wizyty w odpowiednich do tego i przeszkolonych gabinetach. To stomatolog określi czy w naszym przypadku możliwe jest wstawienie implantu, oraz jak powinien on wyglądać i jaki musi mieć zakres.

Stomatologia określa tu ocenę stanu jamy ustnej, a potem zaleca wykonanie badania tzw. stożkowej tomografii komputerowej. Na podstawie wyników takiego badania można już planować jakie implanty zębowe znajdą się w jamie ustnej, z czego będą wykonane oraz określać terminy zabiegów. Po wygojeniu się implantów i ich utrwaleniu, można przystapić do odbudowania całego zęba właśnie na bazie wsuniętego w dziąsło i odpowiednio zamocowanego implantu.

Warto!