Kredyt na mieszkanie

Kupno mieszkania to dla większości z nas nie lada wyzwanie. Wszak w grę wchodzą tutaj ogromne kwoty pieniężne. Nierzadko zmuszeni jesteśmy też wziąć kredyt na mieszkanie – tak zwany kredyt hipoteczny. I właśnie o kredycie hipotecznym, a dokładniej zasadach jego przyznawanie postaram się opowiedzieć w tym artykule.

Po kredyt hipoteczny tak jak każdy inny kredyt musimy się oczywiście udać do banku. Najlepiej w tym celu odwiedzić kilka placówek i porównać oprocentowanie. Może się okazać, że jedna banki mają dużo bardziej atrakcyjne oferty od innych. Jak już wybierzemy odpowiedni bak usłyszymy serie standardowych pytań: o nasze zarobki, ilość osób jakie mamy na utrzymaniu, nasz wiek oraz inne kredyty. Te wszystkie dane posłużą bankowi do wyliczenia naszej zdolności kredytowej. Zatem od początku – pytanie o nasze zarobki i ilość osób na utrzymaniu pozwolą wyliczyć naszą zdolność kredytową. Z kolei jeżeli chodzi o wiek to najlepiej być około 30. Najgorzej mają osoby po pięćdziesiątce a ich szanse na kredyt hipoteczny są nikłe. Dlaczego? Ano dlatego, że kredyt ten spłaca się wiele lat, zazwyczaj około 25. Ostatnia kwestia to wcześniej zaciągnięte kredyty. Bowiem jeśli już spłacamy jakieś kredyty nasze szanse na kolejny maleją.

Warszawa, Wrocław, Kraków nowe mieszkania oferują w bardzo wysokich cenach ale też standardach. Jeśli nie stać nas na taki komfort mamy dwa wyjścia. Pierwsze to wziąć właśnie opisywany tu kredyt hipoteczny, A drugie poszukać używanego mieszkanie na obrzeżach dużych miast, a nie w ścisłym centrum.