Nadaj swoim wnętrzom więcej życia!

Nasze mieszkanie jest odzwierciedleniem naszej duszy. Wchodząc do czyjegoś mieszkania możemy wiele się o nim dowiedzieć, o jego zwyczajach, upodobaniach czy zainteresowaniach, a nawet uczuciach. Ludzi rzadko kiedy przykładają się, by ich mieszkanie było takie jakie chcieliby mieć, bo wynajmowane itd. Ja uważam, że nie ważne czy wynajmujemy, mieszkamy z rodziną czy jeszcze coś innego, powinniśmy urządzić mieszkanie, pokój tak byśmy czuli się w nim dobrze, a ludzie nas odwiedzający wiedzieli do kogo przychodzą.

Jeśli wynajmujemy np. pokój możemy dogadać się z właścicielem mieszkania że wyremontujemy go za obniżenie czynszu na jakiś czas. Zyskuje wtedy on i Ty, jemu zwiększa się wartość pokoju, a Ty robisz to na co masz ochotę nie tracąc na tym pieniędzy. Pokój czy mieszkanie można remontować na wiele sposobów, najważniejsze są jednak ściany. Ich kolor, wzory itp. Możemy oczywiście je pomalować co jest chyba najbardziej popularnym sposobem. Mamy szeroki wybór kolorów, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, pamiętajmy jedynie, by kolor farby nie odbiegał za bardzo lub nie gryzł się z meblami jakie posiadamy.

Można też wypróbować fototapety na wymiar które są łatwo dostępne. Ich cena jest przyzwoita, a sprawdzają się rewelacyjnie w każdym pomieszczeniu, szczególnie polecam ich wykorzystanie w sypialniach i małych salonach, gdzie sprawią iż pokoje będą wydawać się większe. Mają szeroki wybór grafik, kolorów i rozmiarów. Można też wypróbować zwykłe tapety, lecz tu już nie mamy, aż tak dobrego wyboru wzorów i ciężko samemu nakleić je na ścianę – tu już polecałabym skorzystać z pomocy fachowców. Dobrym rozwiązaniem też jest połączenie tych wszystkich stylów jeśli myślimy o zmianie wyglądu całego mieszkania.

Dobrze dopasowane kolory farb, tapet czy obrazy fototapet będą ciekawym i oryginalnym połączeniem. Do tego odpowiednie dekorację (lub odświeżone), nowe lub odnowione meble i nikt nie rozpozna już naszego mieszkania. Zanim przystąpisz do remontu zastanów się jakie kolory lub obrazy chcesz oglądać na ścianach swojego pokoju, mieszkania. Rozrysuj sobie na kartce co gdzie chciałbyś umieścić zaznaczając kolory ścian, by mieć pewność, że wszystko do siebie pasuje. Nie bój się eksperymentów, mieszkanie ma być miejscem w którym masz się czuć dobrze, więc czasem nawet najbardziej szalony pomysł może być dla nas zadawalający.