Odległe wycieczki jednośladem od A do Z

Jak kochasz jeżdżenie na jednośladzie oraz kochasz dalekie podróże, nadchodząca piękna pogoda powinna być doskonałym momentem, ażeby pojechać przed siebie. Wyprawa na kilka dni obliguje jednak do właściwego przygotowania. Powinieneś dobrze wybrać typ jednośladu, sprawdzić jego stan oraz właściwie spakować rzeczy, aby pomieścić cały potrzebny bagaż a przy tym zadbać o komfort.

Pierwsza kwestia to wybranie jednośladu na wycieczkę w teren. Możemy wziąć rower górski, crossa bądź rower trekkingowy. Pierwszy rodzaj to propozycja na kilkugodzinne trasy w cięższym terenie. Na kilkudniowe trasy nie pasuje już tak dobrze ponieważ ma ubogie uposażenie. Uniwersalniejsze są rowery crossowe. Ich ogumienie jest stworzone do jazdy w terenie i po asfalcie. Jeździ się na nich w wygodnej, bardziej wyprostowanej postawie. Da się przytwierdzić bagażniki, kosze itd..

Przy dalszych, parodniowych podróży najlepsze są duże jednoślady trekkingowe. Zawsze są obficie wyposażone w torby, sakwy, dzwonki itp.. Da się do nich przypinać przyczepki rowerowe. To po prostu lepiej wyposażone rowery crossowe.

Jeśli użytkujesz już rower od kliku lat, przed podróżą koniecznie oceń czy wszystko jest dobrze. Gdy organizujesz dalekie wycieczki rowerowe, musisz być pewny, iż Twój jednoślad Cię nie rozczaruje. Dobrze, jeśli oddasz go do przeglądu.

Musisz również we właściwy sposób rozmieścić bagaże. Kup wygodne torby. W sprzedaży dostępnych jest do wyboru bardzo wiele modeli. Możesz montować torby chociażby pod siodłem, na kierownicy lub z tyłu. Jeżeli nie dasz rady wszystkiego spakować, można przyczepić przyczepę. Na dalekie wyprawy nie będzie to wszakże komfortowe wyjście.

Jak nie będziesz przekonany, czy o niczym nie zapomniałeś, poczytaj dobrej jakości blog rowerowy lub stronę www. W sieci możesz znaleźć sporo niezbędnych informacji. Zwiększ swoją wiedzę. Dobrze jest od razu być gotowym na różne ewentualności.