Odzież reklamowa – tania promocja firmy


W poszukiwaniu sprawdzonych i tanich form promowania firmy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odzież reklamową. Jej zalety, z punktu widzenia przedsiębiorców, którym zależy na zwiększeniu rozpoznawalności swojej marki, są ogromne, a sam koszt, przy znalezieniu odpowiedniej firmy ją produkującej, niewielki.

Marketingowe korzyści odzieży reklamowej

Profesjonalnie przygotowana odzież reklamowa to nie tylko standardowa koszulka z nadrukiem, jak myśli większość z nas, ale coś o znacznie szerszym zasięgu. W przeciwieństwie do kubka z logo czy długopisu z adresem www, odzież nie jest trzymana przez jej posiadacza w jednym i to zazwyczaj widocznym tylko dla niego miejscu. Bluzy reklamowe, koszulki, t-shirty, spodnie, bluzki, a nawet czapeczki znajdują się w ciągłym „obiegu”, a to znaczy, że przemieszczają się wraz z ich właścicielem, który staje się swoistą reklamą marki i to bez specjalnego jej udziału. Nosząc na sobie logo, motto firmy czy wręcz adres jej www – rozprzestrzenia świadomość danego brandu i sprawia, że dociera on do większej liczby osób.

Ten marketingowy zasięg jest dla właścicieli firm szczególnie istotny, bo pozwala za jednym kosztem zyskać więcej niż tylko krótkofalową reklamę. Ta w postaci odzieży działa znacznie dłużej!

Gdzie noszona jest odzież reklamowa?

Na przykładzie ubrań, które projektowane są w całości, jako reklamowe lub jak w przypadku znakowania haftem komputerowym, jak w firmie Leopard.waw.pl, mogą zdobić dowolną część garderoby, nawet tę, kupioną bez nadruków w tradycyjnym sklepie, można nosić:

  • W pracy
  • W domu
  • W tramwaju, autobusie i innych środkach komunikacji miejskiej
  • W parku, na spacerze, na wakacjach
  • Słowem: wszędzie tam, gdzie wybiera się posiadająca je osoba!

Nie zostaje ona w czterech ścianach mieszkania, nie zalega w kuchennej szafce na kubki, nie gubi się, jak kolejny, setny długopis itd.

Tania odzież reklamowa jest z w/w powodów bardzo popularna i wciąż stanowi jeden z głównych sposobów na skuteczną i nisko kosztową reklamę firmy. Przy większych co do sztuk ilości zakupów można też u wielu jej producentów liczyć na atrakcyjne zniżki, zyskując tym samym jeszcze więcej oszczędności, przy maksymalizowaniu korzyści!