Olejki zapachowe i ich wykorzystanie przy różnych okazjach

olejki-zapachoweZmysł węchu pozwala zwierzętom odnajdować drogę, wyczuwać wroga lub jedzenie. W przypadku ludzi ma nieco mniejsze znaczenie, aczkolwiek z pewnością daje szansę wyczucia wspaniałych woni, które – w zależności od rodzaju – pobudzą, uspokoją, zmotywują, zachęcą do konsumpcji lub po prostu sprawią przyjemność. Wachlarz doznań, jakie mogą rozbudzić zapachy jest niezwykle szeroki, dlatego chcąc korzystać z olejków zapachowych, warto poznać ich najważniejsze właściwości.

Dzięki olejkom zapachowym można nie tylko zapewnić sobie miłe przeżycia, ale również wywołać u siebie konkretne reakcje organizmu. Wśród polecanych produktów tego typu z pewnością należy wskazać olejki zapachowe Ecoflores, które cechują się nieprzeciętną trwałością oraz ciekawymi kompozycjami zapachowymi.

Olejki zapachowe znajdują szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Przede wszystkim pozwalają wypełnić pomieszczenie pięknym zapachem. Dokonuje się tego poprzez dodanie ich do kominka zapachowego, który dzięki podgrzewaniu olejka, pozwoli woni rozprzestrzenić się w powietrzu. Podobnie zadziała kilka kropel dodanych do worka próżniowego w odkurzaczu. Niemniej  jednak, olejki można też dodać do gotowych kosmetyków, by wzmocnić ich zapach. Są one również jednym z popularniejszych składników samodzielnie wykonywanych kosmetyków. To właśnie olejki odpowiadają za nadanie preparatom pielęgnacyjnym określonego zapachu, dlatego wykonując kosmetyki w domowym zaciszu, warto pamiętać o wlaniu kilku kropel wybranego olejku.

Olejki nadają się też do masażu oraz do aromatycznych kąpieli po ciężkim dniu. Wtedy wystarczy wkropić odrobinę do wanny z wodą i odprężyć się wśród cudownych zapachów. Olejków można także używać do zrobienia wrażenia na drugiej osobie, stosując je na skórę przed spotkaniem lub dodając odrobinę do wręczanych prezentów, a nawet kwiatów.

Chcąc natomiast wywołać konkretne reakcje organizmu, wystarczy zastosować olejki zapachowe Ecoflores bezpośrednie na ubranie lub skórę. Skrapiając poduszkę zapachami uspokajającymi, ułatwimy sobie zaśnięcie. Mocne, cytrusowe zapachy naniesione na skórę lub na kołnierz, będą skutecznie pobudzać i motywować do działania. Istnieją też zapachy, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie. Lawenda koi nerwy i wspomaga w walce z obniżonym nastrojem, a nawet depresją, mięta pomaga przy bólu głowy, a chcąc walczyć z trądzikiem, do mycia twarzy warto użyć olejku z drzewa herbacianego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.