Jak wybrać do firmy kasę fiskalną?

kasy-fiskalneKasa fiskalna to nieodłączny element działalności każdego punktu handlowego i usługowego. Pozwala ona rejestrować wszystkie przychody, w ten sposób gromadząc dane będące bazą do naliczania podatku dochodowego. Należy jednak wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli kas, które znacznie się od siebie różnią, a jej wybór zależy głównie od rodzaju prowadzonej działalności.

Decydując się na konkretną kasę, należy wziąć pod uwagę m.in. liczbę obsługiwanych klientów, sposób rozliczania się firmy, miejsce jej działania, zakładane obroty. Niektóre z nich są idealne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, inne sprawdzają się w większych przedsiębiorstwach czy sieciach handlowych, w których każdego dnia obsługiwane są setki klientów. Jako że znajomością urządzeń fiskalnych pochwalić mogą się głównie specjaliści pracujący w tej branży, przy zakupie kasy fiskalnej warto skorzystać z fachowej pomocy. Wybierając kasę do firmy, warto zwrócić uwagę także na to, czy dostawca oferuje instalację sprzętu i przeprowadza szkolenie z jego obsługi.

Na polskim rynku działa szereg firm oferujących kompleksową pomoc w wyborze i obsłudze kas fiskalnych. Zwykle dostarczają one gotowe rozwiązania, a następnie gwarantują stałe wsparcie związane z ich użytkowaniem. Jednymi z polecanych są kasy fiskalne IT Netrix. Firma zajmuje się nie tylko pomocą w dopasowaniu kas do rodzaju prowadzonej działalności, ale także dobiera inne urządzenia fiskalne oraz informatyczne, które pomogą w prowadzeniu interesów, jak np. czytniki kodów, sprawdzarki cen, terminale lub inwentaryzatory. Netrix oferuje też usługi dodatkowe, jak dowóz, instalacja, a nawet pomoc w uzyskaniu zwrotu za nabycie urządzenia z Urzędu Skarbowego.

Wybierając kasy fiskalne IT Netrix, można też wyposażyć firmę w oprogramowania systemowe, antywirusowe i inne. Co więcej, firma udziela stałego wsparcia w korzystaniu z nabytych w niej produktów i usług. Zapewniana jest stała opieka nad infrastrukturą w przedsiębiorstwie lub jego konkretnych oddziałach. Można też zamówić tu szereg usług serwisowych, jak choćby zarządzanie bezpieczeństwem sieci czy naprawa sprzętu.