Pierwszy rower dla dziecka

Pierwszy rower dla dziecka

Nieodgadniony fenomen tkwi w rowerze, dlaczego nie tylko dzieci tak bardzo go lubią. Ale kiedy i jaki ten pierwszy rower kupić? Warto poświęcić chwilę, aby nie zrazić dziecka przy tym pierwszym zetknięciu z tak fajną aktywnością fizyczną.

Rowerek dla najmłodszych

Właściwie o pierwszym rowerze dla dziecka można powiedzieć w momencie, kiedy dziecko jeszcze nie chodzi. Jest to pojazd najczęściej trzykołowy, który posiada rączkę to pchania i kierowania przez rodziców. Rowerek biegowy, który działa na odpychanie się nóżkami od ziemi, dzięki któremu dziecko będzie uczyło się równowagi. W wieku 3-4 lata można zakupić rower napędzany pedałami.

Na co zwracać uwagę

Rower napędzany pedałami powinien mieć odpowiednią wielkość, dobieramy wielkość ramy i/lub kół do wzrostu dziecka. Wybierzmy rower najprostszy bez przerzutek i tym podobnych niepotrzebnych bajerów. Zwróćmy uwagę, aby łańcuch miał osłonkę, a na ramie roweru nie było niepotrzebnych elementów, o które dziecko może się zahaczyć i w efekcie przewrócić.

Ważne ochraniacze

Wraz z pierwszym rowerem napędzanym pedałami ważną sprawą jest, aby dziecko miało kask i ochraniacze. Upadki nie będą tak bardzo bolesne, dzięki czemu bardziej wrażliwe pociechy nie będą się bały próbować jazdy na dwóch kołach.

Nowy czy używany

Jest to sprawa indywidualna. Z pewnością nie warto przepłacać, ponieważ dziecko szybko wyrośnie i tak trzeba będzie kupić nowy większy pojazd. Spokojnie można kupić rower używany, tylko przed pierwszą jazdą dziecka należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.