Preparaty do stylizacji włosów

Często po powrocie od fryzjera jesteśmy zachwyceni swoją nową fryzurą. Czar pryska, gdy budzimy się kolejnego dnia i mimo wielu minut spędzonych przed lustrem, nie wyglądamy tak, jak wczoraj. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej popełnianych przez kobiety błędów.

  1. Nieprawidłowe spłukiwanie włosów. Po umyciu głowy i włosów szampon powinien być dokładnie spłukany, włosy dzięki temu będą lekkie, puszyste i łatwo poddadzą się stylizacji.
  2. Suszenie włosów nie powinno odbywać się w biegu. Pozornie tak prosta czynność może zaważyć o wyglądzie fryzury. Susząc włosy po umyciu zadbaj o to, by zrobić to dokładnie. Na koniec suszenia gorącym powietrzem, zmień ustawienia suszarki na zimny strumień i dokończ suszenie włosów.
  3. Nakładając odżywkę pamiętaj, by nie robić tego od nasady głowy. Zaaplikuj ją tylko na długości i końcach. Jeżeli zrobisz to od skóry głowy, włosy będą ciężkie, oklapnięte i prawdopodobnie zaczną się szybciej przetłuszczać.
  4. Jeżeli jesteś posiadaczką krótkich włosów, pamiętaj by suszyć je – pod włos. Taka metoda nada im objętości i puszystości. Jeśli tę metodę zastosujesz na włosach długich, uzyskasz efekt puszących się i nieestetycznie wyglądających włosów.
  5. Źle zaaplikowany lakier do włosów sprawi, że włos będzie poklejony i ciężki. Zbyt duża jego ilość pozostawi nieestetyczny biały pył na głowie i włosach przypominający łupież.
  6. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki do włosów powodują ich przetłuszczanie i niszczenie struktury włosa. Jeśli sama nie jesteś w stanie ocenić, które preparaty są dla Ciebie najkorzystniejsze, zapytaj o radę swojego fryzjera.

Metod pielęgnacji włosów jest naprawdę wiele. Każda kobieta zna swoje włosy najlepiej i wie, w jakiej fryzurze dobrze się czuje. Niektóre kobiety zmieniają ją co kilka miesięcy, a inne fryzjera odwiedzają raz do roku. Niezależnie od tego, warto dbać o swoje zdrowie, co zaowocuje również pięknym wyglądem włosów. Zdrowe odżywianie i sport wpływają na wygląd całego ciała. Zdrowe i zadbane włosy są sukcesem do udanej stylizacji. Z pomocą przyjdą również specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów. Co jeszcze można zrobić, by osiągnąć efekt pięknych, lśniących włosów? Zobacz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.