Skup samochodów – 4 powody, dla których warto skorzystać z tej opcji


Każdemu, kto chce sprzedać samochód, zależy na uzyskaniu dobrej ceny i sprawnym przebiegu transakcji. Sprzedaż we własnym zakresie to popularne, ale i czasochłonne rozwiązanie, dlatego warto wziąć pod uwagę skup używanych pojazdów. Oto główne powody, dla których opłaca się to zrobić.

Oszczędzasz czas

Sprzedaż pojazdu na własną rękę trwa niekiedy bardzo długo. Tymczasem z różnych względów nie zawsze można pozwolić sobie na to, aby nawet miesiącami czekać na odpowiedniego nabywcę. W przypadku skupu aut nie ma takich problemów. Wszystkie formalności załatwiane są bardzo sprawnie. Samochód wyceniają profesjonaliści i jeśli przedstawiona przez nich propozycja cenowa odpowiada właścicielowi pojazdu, podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży, na której podstawie wypłacane są pieniądze. W Polsce działa wiele firm prowadzących auto skup. Warszawa i inne duże miasta to główne ośrodki skupu używanych pojazdów.

Możesz sprzedać uszkodzone auto

Szanse na samodzielną sprzedaż uszkodzonego samochodu nie są duże. Tymczasem sporo komisów skupuje także i takie auta. Cena zależy tutaj głównie od rodzaju i rozmiarów uszkodzeń, niemniej przeważnie i tak jest znacznie lepsza niż za złomowanie samochodu. Rzecz jasna trzeba się liczyć z tym, że jeżeli samochód jest mocno zniszczony, oddanie go na skup raczej nie będzie możliwe.

Masz zapewnione bezpieczeństwo transakcji

Nawiązując współpracę ze sprawdzonym serwisem, np. z firmą Używane Jak Nowe, kierowca ma pewność, że wszelakie procedury przebiegną sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. To na komisie spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie niezbędnych dokumentów, sprzedający nie musi więc zaprzątać sobie nimi głowy.

Korzystasz z wielu udogodnień

Sporo serwisów umożliwia nabycie samochodu pod zastaw pojazdu. To dobre rozwiązanie dla osób, które za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zamierzają od razu kupić kolejne auto. Mogą to zrobić od ręki w tym samym komisie, który prowadzi skup pojazdów. Poza tym komisy nierzadko idą klientom na rękę i dokonują wyceny w miejscach przez nich wskazanych.