Leasing konsumencki – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Samochód do prywatnej dyspozycji można sfinansować na kilka sposobów. Niekoniecznie muszą być to oszczędności czy kredyt. Warto wziąć pod uwagę opcję w postaci leasingu konsumenckiego – oto najważniejsze przesłanki, dla których opłaca się to zrobić. W odniesieniu do samochodów leasing kojarzy się przede wszystkim z firmami, ale dotyczy on również klientów indywidualnych. W praktyce nie ma żadnych różnic pomiędzy funkcjonowaniem umów na firmy i osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Leasingodawca udostępnia leasingobiorcy wybrane auto na warunkach określonych w umowie, w zamian za miesięczną ratę.

Proste formalności

Firmy leasingowe, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom prywatnych klientów, ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Procedura weryfikacji przebiega szybko i sprawnie na podstawie informacji, jakie konsument przekazał o swoich dochodach. Potwierdzenie finansowej wiarygodności klienta ma dla leasingodawcy kluczowe znaczenie.

Alternatywa dla kredytu samochodowego

W związku z sytuacją pandemiczną banki podniosły poprzeczkę dla kredytobiorców. To spowodowało, że o kredyt samochodowy jest obecnie trudniej niż kiedyś. W opinii ekspertów z serwisu Autoplaza leasing konsumencki w wielu przypadkach może się okazać znakomitą alternatywą dla kredytu w banku.

Duży wybór samochodów

Elastyczna umowa dopasowana do konkretnych potrzeb to nie jedyna zaleta, jaką odznacza się konsumencki leasing. Ford, BMW, Audi, Opel, Volvo – to tylko niektóre przykłady marek pojazdów, które firmy leasingowe proponują klientom. Jest w czym wybierać, więc każdy znajdzie model auta, jaki najbardziej mu odpowiada.

Leasing konsumencki nie obniża zdolności kredytowej

Leasing konsumencki nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej klienta, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Przez cały okres obowiązywania umowy płaci on raty stałej wysokości, co ułatwia planowanie domowego budżetu.

Opcja zakupu auta

Po zakończeniu umowy konsument ma prawo kupić auto będące jej przedmiotem. Cena jest preferencyjna, warto zatem dobrze się nad tym zastanowić.