Srebro – tak czy nie

Srebro zwykle kojarzy nam się z biżuterią. To coś, co posiada każdy z nas – łańcuszki, pierścionki i zawieszki, które nosimy na co dzień zwykle zrobione są właśnie ze srebra, a to dzięki jego dostępności i niewysokim cenom. Jednak coraz większą popularnością cieszą się produkty zawierające srebro w innej postaci. Kosmetyki ze srebrem, bo o nich mowa, robią prawdziwą furorę na rozwijającym się rynku kosmetycznym.

Właściwości srebra

Już w dawnych czasach zauważono wyjątkowe właściwości srebra. Udowodniono, że ten metal ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Srebro tworzy taflę ochronną, na której nie rozwijają się szkodliwe bakterie. Oprócz tego, niszczy je bezpośrednio i uniemożliwia im wytworzenie odporności. Srebro pomaga skórze na uzyskanie odpowiedniego napięcia i elastyczności. Zawartość tego pierwiastka w kosmetykach pozwala na regulację wydzielania potu, ponieważ bierze on udział w regulacji gospodarki wodnej organizmu, w tym pracy gruczołów potowych. Z tego powodu osoby cierpiące na suchość i szorstkość naskórka powinny rozważyć używanie kosmetyków ze srebrem. Tego typu kremy przyniosą ukojenie w walce z trądzikiem, a to ze względu na wspomniane już właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, takie preparaty są stosowane w przypadku chorób układu moczowego – pomagają zmniejszyć uczucie swędzenia.

Nie tylko u jubilera

Dawniej po odrobinę luksusu chodziło się do jubilera. Dziś, chcąc sobie dogodzić warto udać się po srebro w innej postaci. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z jego zawartością. Jednym z miejsc oferujących szeroki ich wybór jest sklep www.sklepateraz.pl. To firma zajmująca się dystrybucją produktów związanych ze zdrowiem i zdrowym stylem życia. W asortymencie znajdą Państwo zarówno kosmetyki zawierające srebro, jak i złoto – kremy pod oczy, suplementy, srebro i złoto koloidalne, balsamy i spreje. To jednak nie wszystko – sklep oferuje również całą gamę produktów ekologicznych, takich jak żywność, herbaty i kawy oraz przyprawy. Na uwagę zasługuje zakładka ,,zioła”, w której znaleźć można wszystko, co potrzebne, aby każdego dnia czuć się dobrze i w pełni sił. Ciekawym punktem oferty sklepu są ekologiczne środki czystości. Korzystając z usług sklepateraz.pl przekonasz się, że aby żyć zdrowo wcale nie musisz wydawać grubych pieniędzy. Przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.