Srebro – tak czy nie

Srebro zwykle kojarzy nam się z biżuterią. To coś, co posiada każdy z nas – łańcuszki, pierścionki i zawieszki, które nosimy na co dzień zwykle zrobione są właśnie ze srebra, a to dzięki jego dostępności i niewysokim cenom. Jednak coraz większą popularnością cieszą się produkty zawierające srebro w innej postaci. Kosmetyki ze srebrem, bo o nich mowa, robią prawdziwą furorę na rozwijającym się rynku kosmetycznym.

Właściwości srebra

Już w dawnych czasach zauważono wyjątkowe właściwości srebra. Udowodniono, że ten metal ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Srebro tworzy taflę ochronną, na której nie rozwijają się szkodliwe bakterie. Oprócz tego, niszczy je bezpośrednio i uniemożliwia im wytworzenie odporności. Srebro pomaga skórze na uzyskanie odpowiedniego napięcia i elastyczności. Zawartość tego pierwiastka w kosmetykach pozwala na regulację wydzielania potu, ponieważ bierze on udział w regulacji gospodarki wodnej organizmu, w tym pracy gruczołów potowych. Z tego powodu osoby cierpiące na suchość i szorstkość naskórka powinny rozważyć używanie kosmetyków ze srebrem. Tego typu kremy przyniosą ukojenie w walce z trądzikiem, a to ze względu na wspomniane już właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, takie preparaty są stosowane w przypadku chorób układu moczowego – pomagają zmniejszyć uczucie swędzenia.

Nie tylko u jubilera

Dawniej po odrobinę luksusu chodziło się do jubilera. Dziś, chcąc sobie dogodzić warto udać się po srebro w innej postaci. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z jego zawartością. Jednym z miejsc oferujących szeroki ich wybór jest sklep www.sklepateraz.pl. To firma zajmująca się dystrybucją produktów związanych ze zdrowiem i zdrowym stylem życia. W asortymencie znajdą Państwo zarówno kosmetyki zawierające srebro, jak i złoto – kremy pod oczy, suplementy, srebro i złoto koloidalne, balsamy i spreje. To jednak nie wszystko – sklep oferuje również całą gamę produktów ekologicznych, takich jak żywność, herbaty i kawy oraz przyprawy. Na uwagę zasługuje zakładka ,,zioła”, w której znaleźć można wszystko, co potrzebne, aby każdego dnia czuć się dobrze i w pełni sił. Ciekawym punktem oferty sklepu są ekologiczne środki czystości. Korzystając z usług sklepateraz.pl przekonasz się, że aby żyć zdrowo wcale nie musisz wydawać grubych pieniędzy. Przekonaj się sam!