Telewizor – jesteś na tak?

Niemalże co roku czołowi producenci telewizorów, jak Sony, Samsung czy Sharp wprowadzają na rynek coraz nowsze modele o większej przekątnej i cieńszym ekranie. Wszystko w teorii brzmi idealnie, jednakże czy telewizor ciągle jest czymś niezbędnym? I tak i nie, zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy danej teorii.

Bez telewizora. Ale jak to?

No właśnie, wielu domowników z pewnością nie potrafiłoby obejść się tygodnia bez teleodbiornika. W końcu telewizor to źródło informacji oraz rozrywki. Dzięki szerokiej liście programów oferowanych przez dostawców możemy w każdej chwili dowiedzieć się, co dzieje się na świecie, wystarczy tylko włączyć telewizor i wybrać odpowiedni program. Ponadto brak telewizora uniemożliwia korzystanie z takich urządzeń, jak nowoczesne konsole do gier, np. PS4 lub XBOX One. Co więcej, telewizor o szerokiej przekątnej wraz z dobrym zestawem głośników i czytnikiem blu-ray pozwala na stworzenie kina domowego. Dla maniaków filmowych to rozwiązanie idealne!

Można i bez!

W dobie Internetu telewizor powoli staje się urządzeniem zbędnym. Laptopy lub zwyczajne monitory komputerowe wyposażane są w coraz lepsze matryce, pozwalające na uzyskanie jeszcze lepszego obrazu. Ponadto w Internecie funkcjonuje wiele serwisów umożliwiających oglądanie najnowszych produkcji, seriali czy innych programów, których już nie trzeba oglądać w telewizji.

Wszystko zależy od charakteru i potrzeb

Obecność telewizora w domu uzależniona jest od stylu życia danej osoby. Ludzie zapracowani, którzy spędzają większość dnia w pracy, nawet nie będą mieli czasu na włączenie teleodbiornika. Natomiast mamy wychowujące dzieci lub osoby już niepracujące z pewnością spędzą mile czas oglądając swój ulubiony serial dużym ekranie we własnym domu. Zobacz więcej.