Czy teleodbiorniki odejdą do lamusa?

No właśnie, odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, ponieważ na rynku od kilku lat dostępne są technologie, które mogłyby wyprzeć telewizory z rynku, a wciąż zdecydowana większość osób ogląda wiadomości w telewizji, a nie na ekranie laptopa.

Telewizor – dla kogo ten sprzęt?

Potrzeba posiadania telewizora tak naprawdę zależy od stylu naszego życia. Osoby prowadzące aktywne życie zawodowe bardzo często nie mają czasu na oglądanie wiadomości, nie mówiąc już nawet o popularnych serialach i najnowszych produkcjach. Dla osób tych posiadanie teleodbiornika jest czymś zbędnym, ponieważ najświeższe informacje dostępne są w Internecie. W sytuacji, gdy zechcemy obejrzeć film, wystarczy skorzystać z odpowiedniego serwisu internetowego lub go wypożyczyć.

Niewątpliwie telewizor jest czymś obowiązkowym dla osób spędzających wiele czasu w domu lub fascynujących się nowinkami technologicznymi. Telewizor bardzo łatwo można przekształcić w kino domowe, wystarczy dokupić głośniki, wzmacniacz oraz odtwarzacz blu-ray lub DVD. Możliwość posiadania własnego „kina” sprawia, że ciągle w wielu domach nie rezygnuje się z telewizorów. Nowe rozwiązania, takie jak Internet w telewizorze, współpraca z urządzeniami mobilnymi sprawiają, że najnowszy sprzęt od Sony lub Samsunga jest nie lada gratką dla miłośników techniki.

Konieczność czy zbędny przedmiot?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednakże każdego roku na rynek wchodzą telewizory o coraz lepszej jakości obrazu (HD, 4K) i większej przekątnej. Oznacza to, że technologia się rozwija, a rozwój technologii zależy od popytu, który niewątpliwie musi być rosnący, ponieważ telewizorów wciąż przybywa, a na zimowych wyprzedaż widać, jak wiele osób kupuje nowy teleodbiornik. Zobacz więcej.