Akcesoria do stylizacji włosów

Stylizacja i pielęgnacja włosów od lat spędza sen z powiek kobietom dbającym oswój wygląd. Poza wizytami u fryzjera, najwięcej zabiegów na włosach wykonuje się w domu. Akcesoria do ich pielęgnacji i stylizacji można znaleźć w każdym sklepie, internetowym również. Dzięki ich stosowaniu włosy wyglądają, jak po wizycie u specjalisty. Dzięki specjalnym gadżetom fryzjerskim można uzyskać niesamowite efekty na głowie.

Prostownice

Prostowanie włosów nie musi kojarzyć się już z zapachem przypalonych włosów. Niestety nie da się żyć bez prostownicy, gdy rano włosy przypominają przysłowiowego mopa. Producenci prostownic wyszli naprzeciw kobietom dbającym o włosy. Na rynku pojawiły się prostownice, które mają za zadanie nie tylko modelowanie włosa, ale również dbają o jego strukturę. Prostownice wyposażone są w ceramiczne płytki keratynowe, które pod wpływem temperatury uwalniają odżywcze składniki, a te wędrują prosto w głąb włosa. Wiele modeli posiada czujniki, które wykrywają stopień nawilżenia włosa i dostosowują do niego odpowiednią temperaturę prostowania.

Suszarki

Suszenie włosów musi odbywać się umiejętnie. Nieprawidłowe ich suszenie prowadzi do przesuszania włosów, co w efekcie wygląda bardzo nieestetycznie, a włos wydaje się być niezdrowy i bez blasku. Susząc włosy pamiętaj, by robić to dokładnie. Nie wychodź na powietrze z wilgotnymi włosami, napuszą się i wyłamią, a przy okazji możesz się zaziębić. Jeżeli będziesz je suszyć zbyt długo, doprowadzisz do ich przesuszenia, wówczas konieczne będzie głębokie nawilżanie. Obecnie suszarki mają kilkustopniową regulację temperatury. Nawiew może być gorący, średnio ciepły lub zimny. Podczas suszenia, by włosy wyglądały zdrowo i pięknie, używaj po kolei każdego ze stopni, zaczynając od gorącego strumienia, kończąc na zimnym.

Szczotki

Szczotka do włosów to niezwykle istotna sprawa. Źle dobrana będzie puszyć i elektryzować włosy przy każdym czesaniu. Włosy nie będą się układać, będą połamane i każdy z nich będzie odstawał w inną stronę. Na rynku dostępne są odpowiednie szczotki, które masują skórę głowy, nie elektryzują włosów, a przy okazji regenerują je. Poszukaj odpowiedniej dla swoich włosów.

Do stylizacji włosów można wykorzystywać również dostępne na rynku lokówki, karbownice, wałki, papiloty… Możliwości jest nieskończenie wiele. Granicą jest jedynie wyobraźnia. Z pomocą w pielęgnacji włosów przyjdą również specjalne kosmetyki przeznaczone do ich stylizacji. Jeśli nie wiesz, czego użyć, zobacz więcej.