Anoreksja i bulimia

Wśród wielu schorzeń, które dręczą współczesne społeczeństwo, te dotyczące zaburzeń  w przyjmowaniu pożywienia wydają się być szczególnie groźne. Doskonałym przykładem może tu być anoreksja. To choroba objawiająca się chorobliwym wstrętem do jedzenia. Osoby, które na nią cierpią zwyczajnie nie są w stanie spożywać normalnych posiłków. Stosują szereg wybiegów, które umożliwiają im unikania jedzenia w towarzystwie rodziny, czy znajomych. Wyniszczają swój organizm, nie bacząc na swoje zdrowie i doskonale się z tym kryjąc.

 Czym jest bulimia?

W dzisiejszych czasach, kiedy kult szczupłej sylwetki jest lansowany w mediach, a zdrowie schodzi na dalszy plan, zaburzenia w przyjmowaniu pokarmów są coraz powszechniejsze. Wśród nastolatek zdecydowanie najczęściej spotykana jest bulimia.

To choroba polegająca na tym, że człowiek po każdym posiłku wymusza wymioty, po to by nie dopuścić do wchłaniania pokarmu. Chorzy wykazują się ogromnym sprytem przy maskowaniu swojej choroby, dlatego aby ją wykryć należy uważnie obserwować osoby, które są nią potencjalnie zagrożone.