Ból zęba,jak sobie radzić?

Pomoc w walce

 

Zęby przyciągają mocno naszą uwagę, w końcu, gdy uśmiechamy się często bardzo je eksponujemy. Widać wtedy wszystkie nasze niedoskonałości na nich powstałe i utrzymujące się od pewnego czasu. Jak sobie z nimi radzić i jak zapobiegać? Do kogo zwrócić się po pomoc.

 

Wizyty u dentysty

 

Nic i nikt nie zastąpi dentysty, cokolwiek bym nie napisał, to bez wizyt u dentysty się nie obejdzie. Podkreślam wizyt w liczbie mnogiej, bo co po niektórzy chwalą się, że ostatnio byli u niego w dzieciństwie, gdy mama ich tam zaprowadziła. Panie i Panowie nie tędy droga rozumiem, że można mieć pewne obawy względem stomatologa, że będzie piłował zęby, a czasem nawet je usunie, przez co chwilowo będziemy wyglądać jeszcze mniej atrakcyjnie. Wszystko to rozumiem, ale naprawdę warto zajrzeć do niego przynajmniej raz w roku, niech zobaczy, co i jak z naszymi zębami, czy nie trzeba plomby czasem bądź innego uzupełnienia uszkodzonego zęba.

 

Ortodonta

 

Zdarza się, że oprócz próchnicy, na którą pomoże nam dentysta, zdarzy nam się inna przypadłość, a mianowicie nierówne zęby bądź dodatkowy ząb wrastający pomiędzy pozostałe. Z takimi przypadkami powinniśmy skierować się właśnie do ortodonty, który jest specjalistą od takich przypadków. Często taka wizyta kończy się później chodzeniem przez rok czy dwa w aparacie ortodontycznym, jednak jest to wszystko dla naszego dobra by nasz uśmiech był maksymalnie piękny i potrafił oszołomić płeć przeciwną, a nam samym sprawiał dużo radości z codziennego przeglądania się w lustrze.

Nie bójmy się lekarzy, to jest ich zawód i naprawdę oni znają się na swoim fachu i nie zrobią nam krzywdy.