Charakter starego drewna

Nie da się ukryć, że drewno to materiał bardzo charakterystyczny. Słoje, rysunek, przeplatające się barwy. Nieregularność, która jednak wpisuje się w symetryczne i uporządkowane wnętrza. Drewno od dawien dawna pojawia się w aranżacjach wnętrz. Meble czy dekoracje, które wykorzystują ten materiał, opatrzone są wykonaniami, za które niejednokrotnie trzeba słono zapłacić. A gdyby tak móc na własną rękę wykonać proste meble i dekoracje? Nie płacąc za to dużych pieniędzy, zyskując satysfakcję z samodzielnych wykonań i mogą cieszyć się z odświeżonej aranżacji wnętrza. Nie ma nic prostszego.

Do wykorzystania świetnie nadaje się drewno porozbiórkowe. Pochodzące nie tylko ze starych domów, ale i łodzi, które już nigdy więcej nie wypłyną na szerokie wody. Można odzyskać sporo desek, które będą proste w obróbce, a na nowo pomalowane i wykończone, wyglądać będą niczym nowe. Postawić można również na palety czy stare skrzynie i skrzynki. Jeśli nie mamy takich w swoich domach, kupimy je właściwie za grosze. Usługa postarzania drewnianych elementów nie jest już nam potrzebna, skoro samodzielnie możemy przerobić stare deski i nadać im nowego charakteru. Takie wykonania wpisują się w różnorodne aranżacje. Drewno idealnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w stylów rustykalnym, jak i z tymi tradycyjnymi. W klasycznych aranżacjach dodaje ciepła, tworzy przytulną atmosferę. Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo proste i nudne, właśnie stare drewno jest w stanie uczynić je naprawdę gustownym i wyjątkowym. Eleganckie, luksusowe i minimalistyczne wnętrza to miejsce, by drewno połączyć ze szkłem czy szlachetnym metalem. Zimne pomieszczenie zyskuje na wyważeniu i staje się zdecydowanie bardziej przyjaznym w odbiorze. Aranżacja zyskuje na charakterze i temperamencie. Elementach, których drewnu nie brak. Obecnie modne są wnętrza urządzone w stylu industrialnym. Surowe, minimalistyczne, bez zbędnych ozdób. To do nich dopasowanie starego drewna sprawdza się idealnie.

Uzyskujemy wyjątkowy efekt. Niepowtarzalny i unikatowy, bowiem w katalogach i nawet na światowych rynkach, nie spotkamy wykonań, których podjęliśmy się samodzielnie. Nowoczesne i ekstrawaganckie pomieszczenie nie musi kłócić się z ciepłym drewnem. Wręcz przeciwnie. Ostatecznie staje się spokojne i harmonijne. Zyskuje na cechach, jakich dotąd było mu zwyczajnie brak. Stare drewno pochodzące z palet czy skrzynek, swoje miejsce może znaleźć w ogrodzie. Do wykonania prostych mebli ogrodowych nie trzeba nic więcej, ewentualnie poza młotkiem, gwoźdźmi, klejem czy jakąś farbą. Do tego dekoracje, które będą świetnie komponować się z zieloną naturą. Taka mała architektura staje się unikalną, przyciąga wzrok. Proste wykonania sprawdzają się najlepiej. Drewniane deski mogą równie dobrze posłużyć do stworzenia doniczek i większych donic. Obrobiony i przycięty konar drewna będzie podstawą szklanego stolika. Drewniane bale zastąpią nudne, proste nogi dużego stołu bądź posłużą do wykonania funkcjonalnej i pięknej ławy. Pomysłów nie brakuje.

Reklama: Maestro Arte – Stare Drewno