Czego nie łączyć w diecie?

Chcąc się dobrze odżywiać należy pamiętać, że nie wszystkie składniki powinniśmy ze sobą łączyć. Chociaż składniki te mogą być pożywne i zdrowe osobno, w połączeniu z innymi sprawiają, że czujemy się gorzej. Poniżej zamieszczamy przykładowe połączenia różnych elementów diety, które nie są dobre dla naszego organizmu.

Pierwszym najpopularniejszym połączeniem jest ogórek oraz pomidor. Bardzo często ten zestaw gości na naszych kanapkach, a okazuje się, że nie jest to zestaw dobry. Powoduje on utratę witaminy C. Cały sekret tkwi w ogórkach, które powodują, że tracimy witaminę C z innych warzyw, jakie z nim łączymy. Chociaż ogórek nie ma kalorii i jest bardzo zdrowy, nie należy go jeść w połączeniu z innymi warzywami, za to samodzielnie jak najbardziej.

Połączenie pomidora i białego sera to atak na stawy człowieka. Kwasy z pomidora łączą się z wapniem, które zawiera ser, a to może spowodować odkładające się w stawach nierozpuszczalne kryształki. Oczywiście jednorazowe połączenie nie jest niebezpieczne, ale regularne jedzenia pomidora i sera razem może w przyszłości przysporzyć nam nie lada problem.

Dość popularnym, ale jednocześnie niezdrowym połączeniem jest mieszanie ciasta drożdżowego i herbaty. Okazuje się, że herbata zabija całą witaminę B1, która znajduje się w cieście. Mało osób wie, ale ta witamina jest odpowiedzialna za prawidłowe działanie układu nerwowego, dlatego tego połączenia polecamy wyjątkowo unikać.

Ostatnim przykładem jest połączenie ryby i oleju słonecznikowego, które serwowane razem przyśpieszają starzenie. Dzieje się tak, ponieważ miesza się ze sobą kwasy omega-3 z kwasami omega-6. Dodawanie najpopularniejszego oleju do smażenia ryby powoduje zabijanie zdrowych tłuszczy, które odpowiedzialne są za młody i zdrowy wygląd naszego ciała. Zobacz więcej.