Łazienka w sypialni – nowy trend

Widok łazienek połączonych z sypialnią kojarzy się większości z amerykańskimi filmami i rzadko spotyka się je w naszym kraju. Dlaczego? Czy nie jest wygodniej mieć łazienkę tak blisko łóżka? A może jednak taka łazienka ma same wady?

Z całą pewnością umiejscowienie w ten sposób łazienki jest bardzo dogodne, pod warunkiem, że mamy olbrzymie mieszkanie i jeszcze jedną toaletę dla gości. W przeciwnym razie byłoby to bardzo kłopotliwe, gdyby każdy musiał przechodzić przez naszą sypialnię w momencie chęci skorzystania z toalety. Taka łazienka jest idealna dla par z dziećmi, które chcą mieć swój własny intymny świat, dostępny tylko dla nich. Ci odważniejsi mają całkowicie pozbawiają łazienkę ściany grodzącej ją od sypialni, dzięki czemu łazienka i sypialnia tworzą jedno pomieszczenie, jednak nie jest to opcja dla wszystkich. Każdy chciałby mieć chwilę tylko dla siebie, a w takim przypadku byłoby to niemożliwe, jeżeli jesteśmy w związku i partner w tym czasie przebywa w sypialni. Czasami zamiast ściany, umieszcza się szybę, jednak w dalszym ciągu jest to rozwiązanie awangardowe dla osób, które zupełnie się siebie nie wstydzą i nie mają przed sobą nic do ukrycia.

Zarówno łazienka, jak i sypialnia, powinny być w podobnej kolorystyce, aby wnętrze miało swój osobliwy charakter i nie było zmarnowaniem potencjału tego pomysłu. Całość wygląda bardzo efektownie pod warunkiem, że włożymy w to masę pracy i nie pozostawimy nic przypadkowi. Armaturę do takiego rozwiązania można nabyć na armaturawodna.pl Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samemu urządzić tego typu pomieszczenie, jak najbardziej warto skorzystać z wiedzy i umiejętności dekoratorów wnętrz.