Czytaj od najmłodszych lat

fantasy

Czytanie pomaga

Czytanie książek pozytywnie wpływa na nasz mózg. Nie tylko odrywa nas od szkodliwych ekranów komputera czy telewizora, ale korzystnie wpływa na nasze procesy mózgowe. Nie ważne czy czytasz horrory, thrillery, książki kryminalne, czy romanse – czytanie jest super!

Czytaj dziecku od małego

Naukowcy udowadniają, że czytanie naszym dzieciom, gdy są jeszcze w łonie matki, niezwykle mocno wpływa na ich rozwój. Nie tylko szybko uczą się mówić po wyjściu na świat, ale także są mądrzejsze i mają większy zasób słów. Dlatego warto, byś w czasie ciąży czytała książki czy gazety. Dodatkowym plusem jest też większa wieź z naszym maleństwem, które dzięki temu lepiej się przyzwyczaja do świata zewnętrznego, ale też łatwiej mu reagować spokojem na nasz głos, bo jest z nim oswojony od czasu życia płodowego.

Czytanie jest podniecające

Kolejnym argumentem na to, że warto czytać książki, jest fakt, że czytanie jest podniecające. Idziesz na randkę i nie wiesz, o czym masz rozmawiać z kimś, kto ostatnią książkę przeczytał w czasach szkolnych? Chyba każdy z nas miał taki problem. Warto go rozwiązać umawiając się z kimś, kto czyta bardzo dużo. O wiele łatwiej w ten sposób budować nić porozumienia, bo rozmowa daje nam obraz drugiego człowieka. Warto zaglądać do magazynów z recenzjami książek.

W podróży z książką

Jeździsz komunikacją miejską i widzisz tabun ludzi ze słuchawkami na uszach czytających książki? A co Ty robisz? Patrzysz się w okno podziwiając betonowy świat miasta? Czytanie jest bardzo trendy. Nie tylko pokazuje Cię z lepszej strony, ale też pomaga pożytecznie spędzić czas w podróży do pracy czy szkoły! W dzisiejszym świecie jest niezwykle trudno znaleźć czas dla siebie, dlatego czytanie książek w podroży to świetne rozwiązanie.