Dbać o kondycję nie wychodząc z domu cz. 3

Hantle – skuteczny trening w swoim domu

Brak czasu, chęci, lenistwo oraz wymagająca praca skutecznie mogą przekreślić ambitne plany uczęszczania na siłownię. Co zrobić, gdy nasza kondycja jest słaba, a na brzuchu pojawiają się kolejne „fałdki”? Warto sięgnąć po hantle, jeden z najstarszych przyrządów ćwiczeniowych
z łatwością mieszczący się w naszym mieszkaniu!

Zaczynamy!

Podstawową zaletą ciężarków jest to, że przy ich pomocy możesz wykonać niemalże każde ćwiczenie bez wychodzenia z domu czy wydawania pieniędzy na miejską siłownię. Nasz trening możemy wzbogacić dodatkowo o popularną „ławeczkę” dającą wiele możliwości podczas ćwiczeń.

Nasze pierwsze ciężarki

Przed rozpoczęciem treningu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni dla nas sprzęt. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ciężarków, wykonanych z różnorodnych materiałów, jak: żeliwo, winyl (popularne wśród kobiet ćwiczących fitness), czy tworzywa sztuczne. Warto zainwestować w cały zestaw zawierający różne obciążenia, dzięki czemu wraz ze wzrostem intensywności naszego treningu, będziemy mogli dobierać coraz to cięższe obciążenie. W sklepach można spotkać hantle najczęściej o wadze od  0,5 kg do 50 kg dzielące się na długie, krótkie i okrągłe.

Kupiliśmy wszystko? Pora na trening!

Zestawy do ćwiczeń z hantlami bez problemu można znaleźć w Internecie oraz popularnych czasopismach i poradnikach o kulturystyce. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ we własnym domu jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenia proponowane przez ekspertów oraz trenerów
w profesjonalnych siłowniach! Szeroki zestaw ćwiczeń pozwala na skuteczny trening każdej partii mięśni.

Zatem, czy warto inwestować w hantle jako skuteczny przyrząd do ćwiczeń? Z pewnością, niskim kosztem jesteśmy w stanie zadbać o nasza kondycję we własnym mieszkaniu jednocześnie rozwijając wszystkie nasze mięśnie. Różny stopień zaawansowania ćwiczeń sprawia, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zobacz więcej.