Dlaczego warto jechać nad morze zimą?

zima-morze
Nad Bałtyk najczęściej wyjeżdżamy w okresie lata, ponieważ to wtedy pogoda zachęca do plażowania i kąpieli.

Zimą wiele nadmorskich obiektów noclegowych zamyka się w oczekiwaniu na nowy sezon. Warto jednak pamiętać o tym, że także i wtedy na turystów czeka wiele interesujących atrakcji. Dlaczego warto pomyśleć o wyjeździe nad Bałtyk w okresie zimowym?

Więcej jodu

Pobyt nad morzem pozwala na doładowanie organizmu dobroczynnym jodem, podnosi odporność całego organizmu. To bardzo ważne szczególnie dla dzieci, ponieważ jod pozytywnie wpływa na ich rozwój, a to właśnie zimą odnotowuje się nad Bałtykiem największe stężenie tego pierwiastka. Wystarczy tylko spacer wzdłuż morskiego brzegu, aby uzupełnić jego ilość.

Mniej turystów

Kolejnym plusem dla nieprzepadających za tłumami i gwarem jest fakt, że zimą nad Bałtykiem jest zdecydowanie mniej wypoczywających. Zwykle na plażach można zauważyć niewielkie grupki spacerujących osób, dlatego też jeżeli wolisz spędzanie czasu bez hałaśliwego otoczenia, warto pomyśleć o wyjeździe nad morze właśnie w tym okresie.

Ciekawe atrakcje

Chociaż wydawałoby się, że zimą nie ma czego szukać nad morzem i jedynym pomysłem na spędzenie wolnego czasu są spacery, to jednak tak naprawdę do wyboru jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Warto wspomnieć między innymi o fokarium na Helu, możliwości korzystania z nart biegowych na plażach, gdy dopisze śnieg, wędkowaniu, zwiedzaniu zabytków oraz ciekawych atrakcji turystycznych, można też zaplanować wyjazd skoncentrowany na wypoczynku w Spa, dlatego propozycji jest bardzo dużo!

Niższe ceny

Zimą ceny w nadmorskich obiektach noclegowych zdecydowanie spadają, dlatego też to gratka dla osób lubiących oszczędzać. Bez problemu można wybrać ofertę na swoją kieszeń, nawet w bardziej ekskluzywnych hotelach, które w ciągu letniego sezonu mają zaporowe ceny.

Na zimę nad Bałtyk zaprasza Rosevia Resort z Jastrzębiej Góry. To wyjątkowe miejsce dla najbardziej wymagających podróżników szukających komfortowego wypoczynku, także w rodzinnym gronie. Z pełną ofertą Rosevia Resort, a także atrakcyjnymi pakietami pobytowymi, można zapoznać się już teraz na stronie.