Festiwal światła Light Move Festiwal 2015

sunset-65797__180Za nami kolejna odsłona łódzkiego festiwalu świateł – Light Move Festiwal.

Light Move Festival Łódź to impreza artystyczno-kulturalna, która co roku maluje światłem nowe oblicze Łodzi. W październiku ukazały się łódzkie budynki, przestrzenie publiczne oraz zakątki w innym świetle. Założeniem głównym festiwalu jest promocja potencjału twórczego oraz kulturalnego miasta. Artystyczne, świadome użycie światła może podkreślić indywidualność i atrakcyjność architektury, podkreślić jej walory oraz charakterystyczne zdobienia.

Miasto w czasie trwania festiwalu zmieniło swoje oblicze oraz dołączyło do grona wielkich miast organizujących tożsame festiwale światła, czyli np. Lyon, Berlin lub Sydney.

W tym roku festiwal wzbogacony został o występy zespołów połączone z grą świateł oraz muzyką.
W centrum miasta obejrzeć można było budynki z założonymi na czas festiwalu instalacjami (malowane światłem) oraz podziwiać wymyślne aranżacje świetlne w obszarach przestrzeni publicznej.

 

Wszyscy goście byli zachwyceni, instalacje zapierały dech w piersiach nie tylko dorosłym, lecz również dzieciom. Jednak lampy LED to nie jedyne czym uraczył nas organizator. Oglądający mieli również szanse zobaczyć tzw. mappingi czyli pokazy na fasadach budynków z użyciem projektorów. Pokazy te były bardzo oryginalne, cieszyły oko, lecz również przedstawiały jakąś historie.

Czym zaskoczą nas organizatorzy w przyszłym roku? Tego nie wie nikt. Wiadomym jest natomiast, że na pewno zamierzamy skorzystać w kolejnej okazji uczestnictwa w tak fantastycznym wydarzeniu jakim jest Festiwał Światła w Łodzi.