Fotograficzny papier do drukarki

Nie tak dawno temu jednym akceptowalnym sposobem na oglądanie zdjęć wykonanych własnym aparatem fotograficznym było wywołanie ich w zakładzie fotograficznym.

Nadejście aparatów cyfrowych

Jednakże postęp techniki sprawił iż aparaty fotograficzne z kliszą zostały zastąpione przez aparaty fotograficzne cyfrowe, przez co wykonane obrazy nie są jużzapisywane na kliszy tylko na dedykowanym nośniku danych, które bezproblemowo odtworzymy na własnym komputerze, mało tego posiadając dobrą i efektywną drukarkę oraz papier fotograficzny taki jak ten mamy możliwość sami wydrukować nasze fotografie. Skutkiem tego fotografie w tej chwili przechowujemy na dwa sposoby.

Sposoby archiwizowania zdjęć

Pierwszym wykorzystywanym w większości jest dysk twardy naszego komputera, który przeważnie zapisuje tysiące zdjęć a dlatego że jest ich tak dużo nie umiemy się zdecydować, które wywołać a które nie.

Drugim już niestety mniej popularny sposobem jest tradycyjne przechowywanie zdjęć w albumie. najbardziej oszczędnym sposobem na wywoływanie obrazów będzie nabycie papieru fotograficznego do drukarek i wydrukowanie wszystkich obrazów na swoim domowym urządzeniu dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Gdzie nabyć papier do zdjęć?

W sklepach wyszukamy papier foto taki jak będzie nam niezbędny. Mamy możliwość zakupić papier matowy lub błyszczący w arkuszach A4 lub A6, a ponad to wyszukamy sobie również gramaturę papieru spośród dwóch dostępnych typów (200 g lub 260 g). Dzięki drukarce i papierowi fotograficznemu we własnym mieszkaniu możemy założyć niewielki zakład fotograficzny w którym będziemy drukować fotografie dla siebie i przyjaciół. Wyimaginujmy sobie że przyjeżdża do nas dawno nie widziana rodzina i ulubionej cioci na koniec wizyty wręczamy kilka dopiero co wydrukowanych fotografii z wizyty aby miłe wspomnienia z tej wizyty pozostały jej na długo.