Fototapety w wykorzystaniu praktycznym


Fototapety, czyli tzw. fotografia wielkoformatowa jest dzisiaj zdecydowanie jednym z tych elementów, które na trwałe wpisały się w sposób aranżowania wnętrz.

Sięga się po nie tym chętniej, że to właśnie dzięki nim nasze mieszkania nabierają zupełnie innej energii, wizualnej atrakcyjności i charakterystycznego klimatu. Duże, często pokrywające całą ścianę fotografie są dzisiaj nieodłącznym elementem nowoczesnych pomieszczeń.

Fototapeta w salonie

Z uwagą wybrana fototapeta do salonu może zrobić z tego pomieszczenia, miejsce zupełnie nowe! Widok palm i plaży to pomysł na salon dla zwolenników podróży, wielkie ziarenka kawy i kubek parujący świeżo zaparzonym napojem – dla wielbicieli czarnego trunku, widok na wąskie, sycylijskie uliczki – dla fanów Włoch itd. Pomysły są nieograniczone!

Interesującym pomysłem może być umieszczenie na ścianie salonu fototapet z motywami kulinarnymi. Sprawdzą się tu kolorowe, egzotyczne przyprawy, soczyste owoce oblane kroplami wody, czy nawet obraz dania gotującego się na patelni.

Fototapety na ścianach pokoi nastolatków

Pokój nastolatka to idealne i wprost wymarzone miejsce do wykorzystania fototapety, która będzie zbieżna z jego pasjami. Obraz koncertu na ścianie, wielkiej gitary, która od lat fascynuje młodego człowieka, potworów rodem z filmów o zombie czy książek, jeśli nastolatek kocha czytać. Z pomocą fototapety wizualizacja wnętrza stanie się jeszcze lepsza!