Jak dbać o ubranka dziecięce

Odzież dziecięca wykonana jest z dobrego gatunkowego materiału, który podatny jest na wiele zniszczeń. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka prostych sposobów na to, aby ubranka Twojego dziecka służyły mu dłużej.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że troska o tkaniny i materiały będzie różniła się
w zależności od konkretnego elementu garderoby. Ubrania sztruksowe oraz dżinsowe będą znacznie bardziej odporne na ubrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne niż klasyczne ubranka bawełniane. Zawsze sugeruj się informacją od producenta, w jakiej temperaturze powinnaś prać odzież, czy można ją wirować itp. W praktyce dobrze sprawdza się znajomość zachowań konkretnych materiałów oraz pobieżna znajomość składów odzieży dziecięcej.

Warto dodać, że odzież przeznaczona dla dzieci powinna być delikatna, nie powinna podrażniać ani uczulać, aczkolwiek zawsze warto przetestować, jak reaguje skóra Twojego malucha na inne rodzaje materiałów (zwłaszcza te noszone w bardzo ciepłe dni).

Poza odpowiednim praniem ubranek, konieczne jest również ich poprawne przechowywanie oraz prasowanie. Nie każdy materiał nadaje się do prasowania – część z nich należy prasować pośrednio, wykorzystując do tego ręcznik lub ściereczkę. Najtrudniej jest wyprasować te elementy garderoby, które posiadają dużo gumowych nadruków.

Aby dłużej zachować oryginalny wygląd odzieży, warto po powrocie dziecka do domu przebierać dziecko w takie ubranka, które przeznaczamy typowo do chodzenia po domu. Oczywiście dzieci, niezależnie od miejsca przebierania, mocno eksploatują ubranka, ale to właśnie w domu spędzają najwięcej czasu i w nim najczęściej dochodzi do uszkodzeń mechanicznych.

Na sam koniec rada oczywista – uczmy od małego nasze dzieci, aby szanowały zarówno swoje ubrania, jak i zabawki. Jeśli dzieci same będą czuły się odpowiedzialne za noszoną odzież, z pewnością posłuży ona maluchom na dłużej.