Jak dobrać prestiżowy prezent?

pen-631321__180Eleganckie prezenty dla klientów powinny być przemyślane. Obdarowując naszego biznesowego partnera, dbamy również o swój wizerunek i realizację celów marketingowych. Pióra wieczne są idealnym prezentem z klasą, jednak wybór najlepiej dopasowanego nie jest sprawą prostą. Warto korzystać z pomocy ekspertów, którzy dobiorą pióro do indywidualnych potrzeb.

Ekskluzywne przybory piśmiennicze od wieków cieszyły się popularnością jako prezenty w wyższych sferach. Do dziś pióro wieczne kojarzone jest z kunsztem i elegancją.

Dlatego właśnie czołowi politycy, dyplomaci czy prezesi wybierają pióra wieczne do składania swoich podpisów na dokumentach. Dodają im one siły, odwagi, świadczą o solidności, ale także są oznakami klasy i dobrego gustu.

Personalizacja prezentu biznesowego
Wybór pióra wiecznego nie jest prosty. Pióra tym różnią się od długopisów, że są kupowane na lata – to spersonalizowane prestiżowe narzędzie pisarskie, a nie zwykły pisak. Właściciele do swoich piór są przywiązani. Traktowane są one jak element biżuterii męskiej i damskiej, wykończenie wytwornego stylu. Dlatego ważne jest odpowiednie dobranie pióra do jego właściciela.

Wybierz pióro z pomocą eksperta
Jeżeli jesteśmy w temacie piór laikami, lepiej zdać się na pomoc specjalistów zajmujących się ekskluzywnymi przyborami piśmienniczymi od lat. Rolę, jaką pełnią tacy fachowcy, można by porównać do kupców z XIX wieku. Specjaliści znają historię i wyroby, również te najlepszych światowych marek piśmienniczych, co daje im możliwość dopasowania pióra wiecznego do preferencji technicznych klienta, ale i osobowości osoby obdarowywanej.

Czynników mających wpływ na rodzaj pióra wiecznego jest wiele, m.in. są to:

Design
Wzornictwo jest bardzo ważne i wybór zależy od gustu obdarowywanego. Bartłomiej Wawrzyńczak, entuzjasta historii piśmiennictwa i jej wyrobów, radzi: Jeżeli wybieramy pióro wieczne dla klienta, weźmy pod uwagę jego płeć oraz upodobania. Wystarczy spojrzeć na styl ubierania, biżuterię, dodatki, jak np. oprawki okularów, by wiedzieć, czy nowoczesny minimalizm będzie najlepszym rozwiązaniem czy wręcz odwrotnie – np. lepiej postawić na bogate zdobienia i grawerunek.

Stalówka
To serce wiecznego pióra, najważniejszy element budowy i to właśnie z nią będziemy współpracować przez lata. Dlatego powinna być solidna i trwała. Obecnie stalówki piór dzielą się na te wyrabiane z 14. karatowego złota lub ze stali szlachetnej. Te pierwsze są dużo bardziej wytrzymałe, jednak często można spotkać też stalówki wykonane ze stali i pokryte cienką warstwą złota dla ochrony stalówki przed czynnikami z zewnątrz.

Grubość linii
To, jaką grubość kreski pragniemy osiągnąć, również ma wpływ na wybór stalówki. Na rynku dostępne są stalówki cienkie jak igła, ale także grube i masywne, pozostawiające grubą mokrą kreskę. Wybór zależy od upodobań klienta i celu, do którego będzie używał pióra – jedynie do prezesowskich podpisów czy np. do codziennych notatek.

Sposób napełniania pióra
Można wybrać aż trzy możliwości – wymienialne naboje, konwerter i korpus służący za pojemniczek.

Cena
To oczywiście jeden z ważniejszych, lecz nie najważniejszy czynnik. Porządne i solidne pióro wieczne można zakupić, dysponując różnym budżetem – zarówno niewielkim, jak i bardzo dużym. Najważniejsze jest jednak, aby inwestować w markę z długoletnimi tradycjami, dzięki temu będziemy mieć pewność, że poszczególne elementy budowy pióra są najlepszej jakości, a pióro będzie służyć przez lata.