Jak kupować perfumy?

Chociaż wszystkie kobiety kochają perfumy, to bardzo niewiele z nas potrafi wyraźnie ocenić swój gust zapachowy, a nawet dobrać odpowiednie perfumy dla samej siebie. Dzięki dzisiejszemu artykułowi będziesz w stanie określić, który typ perfum będzie pasował do Ciebie  najlepiej. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze powinnaś zdecydować, który z podanych przez nas zapachów przywodzi Ci na myśl jakieś bardzo miłe wspomnienia, skojarzenia? Oto podpowiedzi: zapach lasu po deszczu, pikantne lub bardzo apetyczne przyprawy, delikatny zapach kwiatów, a może woń domowego obiadu?

Teraz zastanów się, w jakim stylu urządziłaś swój kącik, pokój albo całe mieszkanie? Może jest to prosty styl z klasą, niezwykle minimalistyczny, a może styl orientalny, energiczny lub barokowy? Nie musisz się śpieszyć, postaraj się dobrze opisać swój typ mieszkania, aby dopasować go do którejś z odpowiedzi.

Teraz pytanie z nieco innej dziedziny – czy zwracasz uwagę na materiały, z jakich kompletujesz swoją garderobę? Jeśli zależy Ci na dobrym praniu, wybierasz bawełnę, jeśli chcesz wyglądać zawsze elegancko, wybierasz satynę, a może jesteś fanką lekkich ubrań z lnu lub też wybierasz ubrania i dodatki aksamitne?

Bardzo proste pytanie dotyczące pory roku – wybierz jedną z ulubionych: jesień, lato, wiosna lub zima, a zaraz później zastanów się, którą porą jesteś najbardziej żywiołowa – rankiem, po południu, wieczorem, a może nocą?

Jeszcze tylko dwa aspekty: pierwszy dotyczy miejsca, który kojarzy ci się z relaksem, spokojem i odpoczynkiem. Wybierz jedną z odpowiedzi, która jest najbardziej zbliżona do Twojego pomysłu: morze lub wodospad, rozgrzana plaża, park lub ogród, a może dom?

Teraz ustosunkuj się do własnej aktywności fizycznej – być może starasz się ćwiczyć regularnie albo wolisz medytację lub jogę, być może jesteś okazjonalnym sportowcem albo też kanapowym leniem?

Teraz przyszedł czas na podsumowanie, jeśli większość z pierwszych odpowiedzi pasuje do Ciebie, powinnaś skoncentrować się na wyborze lekkich i cytrusowych zapachów. Jeśli to kolejne odpowiedzi były Twoimi prawidłowymi, zalecamy pikantne nuty orientalne. Dla pań z przedostatnimi odpowiedziami proponujemy nuty kwiatowe, a osobom, którym ostatnie odpowiedzi najbardziej przypadły do gustu – nuty drzewne. Zobacz więcej.