Jak spędzić wakacje?

Wiele osób sądzi, że możliwości wakacyjne są uzależnione od grubości portfela. Nic bardziej mylnego. Wakacje zależą tylko od naszej wyobraźni.

Każdy człowiek ma inny charakter. Jeden lubi mieszkać na wsi, drugi w mieście. Jeden woli odpoczywać na zakupach, a inny spacerując po lesie. Tak tez jest z wakacjami. Są osoby, które stawiają na aktywny wypoczynek i wybierają miejscowości górskie, aby móc zdobywać kolejne szczyty, a są też tacy, którzy najchętniej nie schodziliby z plaży.

Polska jest w tej komfortowej sytuacji, że ma i morze, i góry, i jeziora i wiele innych pięknych miejsc. Nie chcąc wyjeżdżać za granicę, nie pozbawiamy się możliwości spędzenia atrakcyjnie urlopu. Jeżeli ktoś nie lubi tłumu, to powinien unikać kurortów, a postawić na niewielkie miejscowości, gdzie jest mało turystów. Będzie nie tylko spokojniej, ale też taniej! Kurorty życzą sobie bajońskie sumy, często bez powodu.

Gdy mamy ochotę opuścić w wakacje kraj, to najczęściej wybieramy miejsca, w których pogoda jest stabilna i zawsze słoneczna. Do takich miejsc należą Bałkany – Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Bułgaria. Tłumnie ludzie wylatują także do Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Ta ostatnia jest jednak najdroższa, dlatego nie znajdziemy tam tak wielu rodaków, jak w Chorwacji.

Ale i tak najważniejsze jest towarzystwo, z którym podróżujemy. W gronie przyjaciół lub rodziny każde wakacje będą udane. I pamiętajmy, żeby te chwile uwieczniać, gdyż pamięć jest zawodna, a wspomnienia na papierze pozostaną. Aparat na wakacje można kupić za niewielką kwotę.