Jak sprawdzić ile warta jest strona www

stronyNie wiesz w jakim celu dokonuje się wyceny stron wwww internetowych? Głównym celem takiego przedsięwzięcia jest określenie ilu odwiedzających ma dany adres, i co więcej tego, czy odróżnia się pośród różnorakich serwisów. Jest to absolutnie istotne w przypadku masowo spotykanych domen ale też kwestii często poruszanych w Internecie.

Internauta wpisując w pole wyszukiwarki słowa „meble ogrodowe” z pewnością trafi na ogrom odmiennych adresów o podobnej istocie. W jaki sposób więc sprawić, że to właśnie Twój serwis znajdzie się na liście najbardziej interesujących? Wycena portalu pozwala stwierdzić, czy zawartość merytoryczna ale również graficzna danej witryny okazuje się korzystna dla internauty, a co za tym idzie: na jakiej pozycji pojawia się w wyszukiwarkach. Nie jest sekretem, że nawet najbardziej popularny serwis nie spotka się z odzewem internautów, gdy będzie przebywał na szarym końcu rankingu – w dobie szerokiej konkurencji nikt nie absorbuje sobie głowy drobiazgową analizą każdej z milionów ofert.

Wycena stron pozwala gruntownie wskazać miejsce domeny w rankingu Alexa oraz tak zwany „page rank”. Oba sprawozdania funkcjonują podobnie, niemniej jednak istnieją zasadnicze różnice. Zawsze są znaczącymi narzędziami umożliwiającymi promocję stron.

W bezpośrednim tłumaczeniu, „page rank” można rozumieć jako stan witryny internetowej oraz dodatkowo jest on używany przez jedną z popularniejszych stron wyszukujących – Google. Całość odnosi się do tego, ile jest tekstów „linkujących” do zawartości danego serwisu www. Wyobraź sobie zatem zawartość odwołującą się do oddzielnej treści, która na wstępie jest wysoko w rankingach – jej page rank będzie automatycznie wysoki. Rozwiązanie to okazuje się szczególnie znane w państwach europejskich.

Z kolei ranking Alexa okazuje się używany głównie w Stanach Zjednoczonych i Azji, istnieją głosy mówiące o niskiej wiarygodności tego rankingu, w wyniku czego nie należy traktować go jako odzwierciedlenia realnej rzeczywistości. Ze względu na to, że Alexa nie bierze pod uwagę niektórych przyczyn, które sprawdza się tworząc page rank, jej wytyczne mogą być zwyczajnie wskazówkami.

Wycena serwisów www bierze pod uwagę te i wiele innych danych, umożliwia określenie popularności adresu, liczby internautów oraz prawdziwej wartości.

http://artikulis.blogspot.com