Jak stworzyć ogród przyjazny dzieciom?

Jak stworzyć ogród przyjazny dzieciom?

 

Dla rozwoju dziecka, bardzo ważne jest by mogło się wybiegać, wyszaleć, porobić fikołki, pohulać, a nasz dom nie jest stworzony do takich rzeczy i z taką myślą często projektujemy ogród by nasze dzieci, albo wnuki mogły znaleźć tu upust dla swoich rozrywek. Jakie przyrządy warto zamontować?

 

Huśtawki

 

Jest to jedna z ulubionych ogrodowych dziecięcych zabaw i przekona się o tym każdy, kto zaprowadzi malucha na plac zabaw. Wiele z nich potrafi spędzić przy huśtawce całe godziny i im się to ani trochę nie nudzi. Dlatego nie zapomnijmy ustawić niedaleko niej ławki, na której rodzic będzie mógł sobie usiąść i spokojnie cieszyć się widokiem radosnego dziecka, a przy tym nie będzie musiał cały czas stać bądź kucać, co szczególnie dla dziadków nie jest najprzyjemniejsze.

 

Zjeżdżalnia

 

Kolejne miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Idealne dla miłośników zjeżdżania, do których należą zarówno małe jak i duże dzieci. Zadbajmy by przy miejscu wylotowym nie stały żadne inne zabawki, bo dziecko po zjechaniu często próbuje od razu wyskoczyć i biec, więc nie stawiajmy mu dodatkowych przeszkód. Broń Boże, zjeżdżalnia nie może być metalowa, gdyż w takim wypadku bardzo szybko się nagrzewa, co może doprowadzić nawet do poparzenia rąk bądź nóg. Plastik zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli materiału budowlanego w tym przypadku.

 

Macie już plan na ogród? A może dopiero siejecie trawnik, albo kwiaty, a na sprzęty przyjdzie czas później. Na jakimkolwiek etapie byście nie byli teraz, warto już planować przyszłość.