Jak wybrać samochód dla kobiety?

Mężczyźni narzekają, że kobiety są złymi kierowcami i gdy pojawia się temat samochodu dla kobiety, to większość doradza małe autko z obawy, że z większym sobie nie poradzi. Czy fakt, że kobiety nie wybierają większych aut świadczy o ich braku umiejętności prowadzenia samochodu, czy może z rozsądku i realnego ocenienia swoich możliwości, jako świeżego kierowcy? Chodzi o przyzwyczajenie, ponieważ na kursie nauki jazdy jeździ się niewielkimi samochodami, dlatego też mają zaufanie do tego rozmiaru i czują się na początku pewniej, bo już wiedzą jak się taki samochód prowadzi.

Kobiety uwielbiają małe, ale eleganckie samochody. Wiadomo, że panie będą większą uwagę zwracać na wygląd swojego pojazdu, jego kolor i kształt, ale nie wyklucza to tego, że i parametry techniczne są bardzo ważne. Kobiety stawiają zwłaszcza na niezawodność, ponieważ w sytuacji kryzysowej mogą mieć większy problem z naprawą auta, aniżeli mężczyzna. Co nie znaczy, że to źle o nich świadczy. Zaleca się wyszukiwać części do samochodu w Internecie, żeby mieć więcej czasu na poczytanie o danym produkcie, zastanowienie się i ewentualną konsultację.

Panie stawiają również na ekonomiczna jazdę i bezpieczeństwo. Zdecydowanie wolą ograniczyć wydatki na paliwo i zamiast tego kupić coś potrzebniejszego. Mężczyźni rzadziej zawracają na to uwagę. Dodatkowo panie wymagają od samochodu sporego bagażnika. Dlaczego? skoro damska torebka potrafi pomieścić tyle skarbów, to i bagażnik może spełniać podobną funkcję.