Suchy kaszel jest kaszlem uciążliwym, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Suchy kaszel, nazywany kaszlem nieproduktywnym, z powodu niewystępowania wydzieliny ma zupełnie inne objawy aniżeli kaszel mokry. W poniższym artykule zostaną przedstawione najważniejsze objawy, aby bez pomocy lekarza można było zdiagnozować, z jakim kaszlem ma się do czynienia. Aczkolwiek, należy też pamiętać o tym, że nic nie będzie w stanie zastąpić profesjonalnej konsultacji lekarskiej.
Kaszel męczący
Suchy kaszel jest kaszlem nad wyraz męczącym, ponieważ nie pozwala osobie zainfekowanej odpocząć. Kaszląc, osoba taka czuje się, jakby się dusiła. Charakterystyczne dla tego kaszlu jest uczucie drżenia w tchawicy, co najmniej tak jakby w gardle znajdowało się łaskoczące piórko. Suchy kaszel może mieć formę albo nagłych ataków duszącego kaszlu albo może objawiać się jako ustawiczne pokasływanie. Wynika to właśnie z niemożności odkrztuszenia wydzieliny.
Początki infekcji
Jedną z ważniejszych cech, związanych z występowaniem suchego kaszlu jest to, że pojawia się on najczęściej na początku jakichś infekcji. Może wskazywać na przeziębienie, ale również na astmę bądź alergie różnego rodzaju. Dlatego, kiedy ten rodzaj kaszlu wystąpi u dzieci to należy tak szybko jak to możliwe dobrać bezpieczne lekarstwa, jakim jest na przykład Levopront.pl, przeznaczony dla dzieci powyżej dwóch lat. Dorośli powinni z kolei pamiętać o tym, że suchy kaszel może wiązać się również z cięższymi stanami chorobowymi, tym bardziej, kiedy jest przyczyną pobudek nocnych. Jedną z takich chorób jest niewydolność serca. Najczęściej zaś suchy kaszel wynika z infekcji i wówczas też, do trzech dni zamienia się w kaszel mokry. Podanie pewnych preparatów wiąże się z tym, że kaszel szybciej zamieni się właśnie w wydzielinę. Kiedy natomiast kaszel występuje dłużej i sprawia na co dzień wiele dyskomfortu to należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Nie można bowiem bagatelizować żadnego z objawów suchego kaszlu. Dzięki temu szybciej można będzie wyleczyć układ oddechowy.