Jak wymienić przewód instalacyjny?

W nadbałtyckiej krainie funkcjonuje mniemanie, iż elektrykiem może czuć się każdy. W sytuacji, w której w mieszkaniu doprowadzi się do spięcia, notorycznego wybijania korków lub konieczności ogólnej restauracji, zamiast wezwać specjalistę, samodzielnie podejmujemy się naprawy instalacji elektrycznej.

Jest to dziwne dlatego, że w momencie choroby idziemy do szpitala. Gdy uszkodzimy auto oddajemy je do mechanika. Nie jestem w stanie pojąć osób, które twierdzą, że potrzebne informacje na temat elektryki posiedli ot tak. Nieprzygotowani biorą się za wymianę sieci, nie zważając na potencjalne niebezpieczeństwo.

Jak wymienić przewód instalacyjny?

Nasze sieci elektryczne bardzo często zbudowane są z aluminiowych kabli. Te, po iluś latach są coraz słabsze i nietrudno o ich złamanie. Dzisiejsze normy odnoszące się do tworzenia sieci w mieszkania zmuszają montera do położenia kabli z miedzianą żyłą.

Wiadomym jest, iż do wymiany przewodów instalacyjnych obligatoryjne będzie odpięcie głównej żyły zasilającej. Renowacji kabli możemy dokonać w dwójnasób. Znaleźć gdzie położono stare przewody lub ułożyć kable w innym miejscu, zaś dawne pozostawić na swoim miejscu. Szczerze zalecam zastosowanie pierwszego sposobu.

W miejscu, w którym ułożono poprzednią instalację trzeba umieścić nowo zakupione przewody. Warto również być świadomym, że wymiana instalacji nierzadko jest powiązana z przymusem zakupu nowych gniazdek i puszek instalacyjnych. Kable aluminiowe podłączano inaczej do kontaktów, niż robi się to w przypadku przewodów miedzianych. Do zaprojektowania nowej sieci warto zastosować kable marki telefonika.

Nim podejmiemy się jakichkolwiek działań powinniśmy się skontaktować z fachowcem i zaplanować rozmieszczenie sprzętów. Ustalenie potencjalnego zapotrzebowania energetycznego danego domostwa jest podstawą. Dopiero wtedy będziemy w stanie kupić odpowiednie wyłącznikioraz dowiemy się ile gniazd umieścić w poszczególnych pokojach.