Jak załagodzić spór o pilota?

W domach gdzie jest tylko jeden odbiornik telewizyjny, a amatorów „małego ekranu” jest więcej pojawia się odwieczny problem „sporu o pilota” zamykający się w chęci oglądania w tym samym czasie różnych programów. Jedna strona z chęcią chciałaby obejrzeć mecz, a druga serial – powód do sporu jest gotowy. Jak temu zaradzić?

Jeśli masz dostęp do specjalnych zestawów lub Twój telewizor posiada taką funkcję, możesz nagrać day program po to, a by odtworzyć go w późniejszym czasie. W takiej sytuacji jedna z osób ogląda to co chce, a druga nie traci wyczekiwanego programu, ponieważ ogląda go w późniejszym czasie.

Kolejną możliwością jest zakup drugiego telewizora. Jest to rozwiązanie kosztowne i kłopotliwe w przypadku małych domów lub mieszkań, jednak warto je rozważyć, jeśli problem powtarza się często. Drugie z urządzeń może być mniejsze i tańsze – kwestia ta nie ma wielkiego znaczenia – chodzi tylko o to aby dało się coś na nim oglądnąć.

Innym rozwiązaniem jest zakup tunera telewizyjnego do komputera. Jeśli posiadasz w miarę duży monitor, lub Twój laptop nie należy do najmniejszych rozwiązanie to może przypaść Ci do gustu. Jest ono o tyle ciekawe, iż nie wymaga dużych nakładów finansowych i będzie najbardziej korzystne dla osób, które raczej rzadko oglądają telewizję.

Jeśli jednak żadne z wyżej wymienionych nie wchodzi w rachubę pozostaje przekonać współkorzystających do tego, aby dogadać się co do oglądania wspólnego tego, co interesuje obie sprawy. Wbrew pozorom może to przynieść polepszenie wzajemnych relacji i pogłębienie związku, ponieważ nic nie działa lepiej niż szczera rozmowa o obopólnych zainteresowaniach.

Rozwiązanie problemów związanych z pilotem nie jest więc takie trudne, należy je tylko dopasować do danej sytuacji. Dzięki temu można zażegnać wiele sporów, a co jeszcze ciekawsze, namówić drugą połówkę do zakupu fajnego sprzętu, dzięki któremu można obejrzeć wiele ciekawych programów.